قاچاق دام زنده 50 درصد کاهش یافت

قاچاق دام زنده 50 درصد کاهش یافت
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از ورود برخی کالاهای غیرضرور به کشور با کیفیت بسیار پائین تر از کالاهای داخلی خبرداد و گفت: این کالاها هنوز هم توسط برخی ها وارد کشور می شود که تدابیری اتخاذ شده است که جلوی ورود این کالاها گرفته شود.
فدا حسین مالکی همچنین از توقف خروج غیرقانونی آرد و گندم از کشور خبرداد و افزود: بخشی از آرد و گندم تولیدی کشور به ویژه در استانهای مرزی به صورت قاچاق از کشور خارج می شد که جلوی آن گرفته شد.
نماینده ویژه رئیس جمهور در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: این در حالی است خروج دام به صورت غیرقانونی از کشور انجام می شود که البته با اقدامات صورت گرفته، قاچاق دام زنده 50 درصد کاهش یافته است.
وی از برنامه ریزی برای جلوگیری از قاچاق کالا ها در استانهای مرزی کشور خبرداد و گفت: به همین منظور پرداخت مبلغ 2 میلیون تومانی به هر فرد در مناطق مرزی به تصویب رسیده بود که این امر منجر به کاهش قاچاق کالا در این استانها شده است.
مالکی ادامه داد: بر این اساس هر فرد می تواند ماهیانه معادل 2 میلیون تومان کالا وارد کشور نماید که نوعی اشتغالزایی محسوب می شود که در اصل کمک به اقتصاد کشور است، زیرا کالاهایی که وارد کشور می شود حجم وسیعی از استانهای کشور را در بر می گیرد.
وی تصریح کرد: با توجه به استغالزایی این مصوبه و مجوز پرداخت ماهیانه 2 میلیون تومانی به افراد در استانهای مرزی، برای افزایش این مبلغ در آینده درخواست داده ایم که امید است به تصویب برسد و در دستور کار قرار گیرد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com