فروشندگان به بهانه کمبود، قیمت مرغ را افزایش داده اند

فروشندگان به بهانه کمبود، قیمت مرغ را افزایش داده اند

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور اعلام کرد: تولید و ذخیره سازی مرغ برای ماه مبارک رمضان به اندازه کافی انجام شده و هیچگونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
 محمد یوسفی، مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، گفت: تولیدات مرغ به گونه ای است که حتی ذخیره ای از آن هم در انبارها داریم.
 وی در خصوص افزایش قیمت مرغ اذعان داشت: دلیل افزایش مرغ، کمبود آن نبوده بلکه دلیل، افزایش قیمت جهانی مواد اولیه دام و بالا بودن قیمت تمام شده مرغ و تخم مرغ در کشور است.
 یوسفی افزود: از دیگر دلایل افزایش قیمت مرغ، گران تمام شدن تولیدات مرغ برای تولید کنندگان است و این افزایش، اجباری بوده در غیر این صورت تولید کنندگان انگیزه تولید نخواهند داشت.
 وی با اشاره به اینکه مردم نباید هیچ گونه نگرانی از کمبود مرغ داشته باشند، افزود: تولید کنندگان مرغ به دلیل گران تمام شدن تولید خود و با توجه به افزایش قیمت جهانی مجبور به افزایش قیمت فروش تولیدات خود جهت سوددهی هستند.
 یوسفی در خصوص بهبود عملکرد دولت جهت توانایی خرید مصرف کننده گفت: تولید کنندگان مرغ از یک سو در رابطه با تولیدات مرغ، تولید کننده و عرضه کننده بوده و از سوی دیگر مصرف کنده کالاهای دیگر هستند و وظیفه دولت است که با سیاست های تنظیم بازار و مدیریت اجرایی قدرت خرید مصرف کننده را بهبود ببخشد

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com