ظرفیت مرغ لاین کشور قربانی منافع واردکنندگان شده است

ظرفیت مرغ لاین کشور قربانی منافع واردکنندگان شده است
به گزارش خبر گزاری فصل تجارت:
امیر میران آملی - نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران گفت: ظرفیت مرغ لاین کشور به عنوان یکی از ذخایر راهبردی برای تولید گوشت مرغ در کشور با ادامه واردات جوجه یک روزه پای منافع واردکنندگان قربانی شد.
وی افزود : در شرایط فعلی به دلیل عادی بودن شرایط سیاسی ایران و اروپا واردات جوجه یک روزه و گوشت مرغ به راحتی از این کشورها انجام می شود و به همین دلیل هم بهره گیری از ظرفیت مرغ لاین در کشور از جمله مهم ترین نمونه آن در استان مازندران مورد بی مهری قرار گرفته است تا تبدیل به واحدهای زیانده شوند.
وی با اعلام این که ایران تنها کشور خاورمیانه است که مرغ لاین دارد ، گفت : در سطح جهان هم تنها هفت کشور از جمله ایران دارای مرغ لاین هستند.
به گزارش خبر گزاری فصل تجارت:
 • میران اظهار داشت : نژاد مرغ لاین هیچ تفاوتی با تولیدات فعلی کشور که عمده آنها وارداتی است؛ ندارد و صرفا به دلیل برخی منافعی که واردات برای برخی ها دارد، باعث شده تا جوجه یک روزه از اروپا وارد کشور شود.
 • به گزارش خبر گزاری فصل تجارت:
  وی ادامه داد : نابودی نژاد مرغ لاین در کشور قطعا فشار کشورهای اروپایی ها را برای گران کردن جوجه یک روزه و به تاخیز انداختن تحویل جوجه به صنعت طیور ما افزایش می دهد و بخشی از تسهیل در واردات جوجه یک روزه ناشی از وجود این نژاد در داخل است.
  وی اضافه کرد: هم اکنون نژاد مرغ لاین در کشور در حال نابودی است و به زور خود را سرپا نگه داشته و بی اعتنایی به این نژاد در آینده صنعت طیور ما را با مشکل مواجه خواهد کرد.
  میران اظهار داشت : نژاد مرغ لاین هیچ تفاوتی با تولیدات فعلی کشور که عمده آنها وارداتی است؛ ندارد و صرفا به دلیل برخی منافعی که واردات برای برخی ها دارد، باعث شده تا جوجه یک روزه از اروپا وارد کشور شود.
   
  نظرات شما
  •  

   ناشناس گفت : ۹۸/۰۷/۲۲

   ایشون چون خودش واحد مادر داره احتمالا این دوره بهش نوبن ندادن وگرنه همیشه توی صف گرفتن جوجه راس ( جوجه خارجی ) هست الانم که جوجه پلاس ( جوجه خارجی ) داره توی فارمش تا امروز هم آرین نریخته

   پاسخ...
  •  
   ناشناس گفت : ایشون چون خودش واحد مادر داره احتمالا این دوره بهش...

   علی آقایی گفت : ۹۸/۰۷/۲۲

   با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما و تمامی زحمت کشان صنعت طیور کشور اینجانب بیش از بیست سال میباشد در این صنعت مشغول به فعالیت و تولید گوشت مرغ و فروش جوجه یکروزه گوشتی میباشم باید خاطر نشان کنم که واقعا پرورش جوجه لاین (آرین)با هزینه امروز پرورش به صرفه نیست چون ضریب تبدیل خوبی ندارد و تا دولت محترم یارانه نقدی به تولید کننده

   پاسخ...
  •  

   حمید گفت : ۹۸/۰۷/۲۳

   متاسفانه ایشان یا نمی داند و یا خود را به ندانستن زده است با رکوردهایی که مرغ آرین در سطح لاین و اجداد و مادر و بویژه در گوشتی دارد آیا حساب نکرده است که چقدر باید واردات خوراک دام افزایش یابد تا همان گوشتی که الان تولید می گردد تولید شود و قیمت یک کیلو گوشت آرین چقدر خواهد بود و در نهایت هم تولید کننده و هم مصرف کننده ضرر می کنند. ایشان همان بهتر که بر روی بازار بی سامان خودرو تمرکز کنند و بازار مرغ کشور را نیز متلاطم و بدتر از این نکنند.

   پاسخ...
  نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
  Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com