طرح بهبود جوجه‌ریزی در خراسان رضوی آغاز شد

طرح بهبود جوجه‌ریزی در خراسان رضوی آغاز شد
مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: طرح بهبود جوجه‌ریزی با هدف حمایت از تولیدکنندگان در این بخش به ابتکار این استان آغاز شد.
محمدمهدی یعقوب‌زاده افزود: با اجرای این طرح قبل از آغاز جوجه‌ریزی هر واحد، نهاده مورد نیاز ۱۵ روز تامین و در اختیار تولیدکننده قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد:  تا قبل از این از زمان ثبت درخواست و صدور حواله تا زمان تحویل نهاده ، ۱۰ روز زمان می‌برد و این امر برای واحدهای جوجه‌ریز مشکلاتی را به همراه داشت اما با اجرای طرح بهبود که مورد توجه کشور نیز قرار گرفته است به ازای هر قطعه جوجه معادل نیم کیلوگرم نهاده تامین می‌شود که جوابگوی ۱۵ روز نیاز واحد است.
مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: میزان جوجه‌ریزی در استان طی مرداد و شهریور ماه امسال با ۱۵ درصد کاهش به ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه در دوره رسیده بود که با اجرای این طرح پیش‌بینی افزایش تا ظرفیت هفت میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه در دوره را داریم.
یعقوب زاده افزود: هم اکنون ۴۲۰ واحد در استان خراسان رضوی ماهانه جوجه‌ریزی می‌ کنند.
وی ادامه داد: تامین سه کیلوگرم نهاده هم به نرخ مصوب به ازای تولید و تحویل هر مرغ یک و نیم کیلوگرمی در واحدهای تولید مرغ گوشتی انجام می‌شود.
او ابراز امیدواری کرد که با این حمایت، میزان تولید مرغ گوشتی در استان خراسان رضوی به چهار میلون قطعه در ماه برسد.
 سالانه ۱۵۳ هزار تن گوشت سفید و ۱۴۰ هزار تن تخم‌مرغ در خراسان رضوی تولید می‌شود و سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصول در حوزه دام و طیور خراسان رضوی تولید می‌ شود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com