صنعت مرغداری آذربایجان‌شرقی بیشترین تأثیر را از کرونا دیده است

صنعت مرغداری آذربایجان‌شرقی بیشترین تأثیر را از کرونا دیده است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: بیشترین تاثیر پذیری ناشی از ویروس کرونا در بخش کشاورزی، در پرورش مرغ و صنایع وابسته به صنعت مرغداری اتفاق افتاده است.
اکبر فتحی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا مرزهای کشور بر روی صادرات و واردات محصولات کشاورزی بسته شد، اظهار کرد: عدم واردات سه ماهه این نهاده‌ها در ایام کرونا موجب کاهش ظرفیت تولیدی کارخانجات تولید خوراک دام و طیور و یا در برخی موارد موجب تعطیلی فعالیت‌های تولید خوراک دام و طیور شد.
وی در خصوص واردات محصولات کشاورزی به خصوص نهاده‌های دام و طیور، گفت: بیش از ۸۵ درصد نهاده‌های دام و طیور مورد نیاز کشور اعم از ذرت، سویا، کنجاله سویا و جو وارداتی هستند که پس از وارد شدن به کشور در کارخانجات تولید خوراک دام و طیور و یا توسط خود مرغداران میکس شده و مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.
فتحی با اشاره به تشکیل ستاد مقابله با کرونا در استانداری آذربایجان شرقی و تشکیل کارگروه اقتصادی این ستاد که جهادکشاورزی استان نیز یکی از اعضای کارگروه مربوطه است، افزود: خرید گوشت مرغ تولیدی مرغداران توسط شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان شرقی، خرید از کشتارگاه‌های دو خطه و تک خطه و استفاده از ذخایر نهاده‌های دام و طیور شرکت پشتیبانی امور دام در ایام پیک بیماری کرونا در آذربایجان شرقی از جمله اقدامات کارگروه اقتصادی ستاد مقابله با کرونای استان در راستای حمایت از تولیدکنندگان محصولات دام و طیور و تعدیل قیمت این محصول بود.
وی با بیان اینکه ۶۵ درصد نهاده‌های دامی به بخش طیور و ۱۵ درصد به بخش دام و مابقی به کارخانجات تولید خوراک دام و طیور اختصاص دارد، گفت: در حال حاضر مرغداران و فعالان صنعت مرغداری در استان می‌توانند با ثبت نام در سامانه بازارگاه نسبت به تهیه و تأمین نهاده مورد نیاز خود اقدام نمایند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com