صدور بی‌رویه مجوز، مرغداری‌ها را نابود می‌کند

صدور بی‌رویه مجوز، مرغداری‌ها را نابود می‌کند
‌رییس هیئت مدیره انجمن صنفی مرغداران گیلان با انتقاد شدید از صدور بی رویه مجوزمرغداری گفت: ورشکستگی دومین صنعت کشور رقم خواهد خورد.
حبیب اسدالله نژاد، گفت: صدور مجوزهای بی‌رویه در صنعت به عنوان یکی از عمده‌ترین دلایل بحران صنعت مرغداری است.
وی افزود: دولت در سال ٨٩ به این نتیجه رسید که باید زنجیره تولید ایجاد کند و از سوی دیگر شروع به صدور مجوز خرد کرد، در حالی که این سیاست یک بام و دو هوا با هم همخوانی ندارد.
اسدالله‌نژاد با انتقاد شدید از صدور بی رویه مجوزمرغداری بدون در نظر گرفتن بازار مصرف ادامه داد: دولت با صدور مجوز‌ها و تسهیلات آسان صرف بر ایجاد اشتغال مرغداران را به سمت قربانگاهی برد که برایش ایجاد شده بود و اگر تدبیر آنی اندیشیده نشود، ورشکستگی دومین صنعت کشور رقم خواهد خورد.
وی ضمن انتقاد از سیاست‌های غلط شرکت پشتیبانی گفت: سالیانه بالغ بر 600 میلیارد تومان یارانه‌ای که دولت به پشتیبانی می‌دهد، حیف و میل می‌شود و حاصل آن نه به مردم می‌رسد و نه به دهک‌های پایین جامعه‌.
رییس هیئت مدیره انجمن صنفی مرغداران گیلان تاکید کرد: لازم است این یارانه در قالب ردیف بودجه تعریف و صرف صادرات بیش از 300 هزارتن مرغ شود تا مشکل انباشت مرغ و ضررهای سریالی مرغداران برطرف شود.
رئیس انجمن صنفی مرغداران گیلان گفت: دست‌های پشت پرده ارزانی مرغ را مدیریت می‌کنند و بخش حاکمیتی بر وجود این افراد اشراف دارد و باید ورود کند و افرادی انگشت شماری را که قیمت‌گذاری می‌کنند را طرد و قیمت‌گذاری را به انجمن‌های صنفی و اتحادیه‌ها واگذار کنند.
 
نظرات شما
 •  

  مرغدار گفت : ۹۴/۱۲/۱۷

  ما ایرانی ها همیشه وقتی یه چیز خراب میشه به فکر ساختنش میوفتیم پس حق ماست که مردم ما راه به راه ورشکست بشن و کارخونه ها تعطیل شن و تولیدی ها بسته و دستمون رو به غریبا ها دراز وبا این وضع اگه پیش بره پشتیبانی باید اون پولم بده مرغ از اکراین بخره. وهمینه که جهان سومی هستیم و میمونیم. امیدوارم نظرمو بنویسید

  پاسخ...
 •  

  محمد مرغدار گفت : ۹۴/۱۲/۱۸

  واقعا اگر کسانی هستند که به دنبال نابودی صنعت مرغداری هستند، باید شناسایی و به ملت معرفی شوند و همانند فاسدین فی الارض به اعدام محکوم شوند. چون با نابودی این صنعت ده ها هزار نفر در کشور هم نابود می شوند و کشور وابسته به واردات گوشت مرغ خواهد شد که خیانتی غیر قابل بخشش است.

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com