صدور پروانه تأسیس مرغداری در قم متوقف شد

صدور پروانه تأسیس مرغداری در قم متوقف شد
معاون بهبود و تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم از صادر نشدن پروانه تأسیس واحدهای مرغداری در استان خبرداد.
حسین علی بیگی معاون بهبود و تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه صدور پروانه تاسیس مرغداری این روزها با مشکلاتی روبه رو شده است گفت: ظرفیت مرغداری‌ها در کل کشورتکمیل می باشد ونیازی به واردات گوشت مرغ در سال جاری نداریم واز طرفی استان قم در این زمینه توانسته است خودکفا شود.
وی ادامه داد: در سال گذشته تعداد چهار واحد پروانه تأسیس داشتیم که ظرفیت کل ان 110 قطعه که ۲ واحدان مرغ تخم‌گذار به ظرفیت ۱۸۰ هزار قطعه بوداست.
علی بیگی با بیان اینکه در زمینه تولید گوشت مرغ و تخم مرغ  توانستیم میزان بهره برداری را  نسبت به سنوات گذشته افزایش دهیم بیان کرد:در استان قم تعداد ۳۶۶ واحد مرغداری به ظرفیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه و ۱۶۳ واحد مرغ تخم‌گذار به ظرفیت هفت میلیون و ۸۲۸ هزار قطعه و ۵۱ واحد پرورش پولت تخم‌گذار به ظرفیت ۲ میلیون و ۴۸۸ هزار قطعه طی سال گذشته فعالیت داشته‌اند.
وی در خصوص دیگر جزئیات دراین زمینه گفت: سه واحد تولید مرغ مادر گوشتی  نیز به ظرفیت ۱۳۵ هزار قطعه و یک واحد مرغ مادر تخم‌گذار به ظرفیت ۶۰ هزار قطعه از دیگر فعالیت های سازمان جهاد کشاورزی استان بوده است.
علی بیگی گفت: در زمینه تولید تخم مرغ رتبه ششم در کشور و در زمینه گوشت مرغ رتبه دهم در کشور توسط مرغداری‌های قم کسب شده است.
وی در پایان در خصوص سرانه مصرف سالانه هر فرد اضافه کرد: بر اساس سرانه مصرف هر نفر ۲۳ کیلوگرم در استان نزدیک به ۱۵ درصد از گوشت مرغ تولیدی مازاد بر نیاز بوده و به استان‌های دیگر صادر می‌شود.

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2019 ITPNews.com