صدور مجوز واردات ۳۰ هزار تن مرغ

صدور مجوز واردات ۳۰ هزار تن مرغ
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه مجوز واردات ۳۰ هزار تن مرغ صادر شده است،‌گفت: روند کاهشی قیمت مرغ از ۲ روز پیش آغاز شده است.
مرتضی رضایی در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بین المللی دستاوردهای ۴۰ ساله بخش کشاورزی درباره آخرین وضعیت تولید مرغ در کشور اظهار داشت: پیش بینی می‌شد در سه ماهه چهارم سال مصرف مرغ افزایش پیدا کند، برنامه ریزی های لازم برای این کار انجام شده بود و در همین راستا از آبان ماه میزان جوجه ریزی افزایش پیدا کرد.
وی افزود: میزان جوجه ریزی در دی ماه سال گذشته ۱۰۴ تا ۱۰۵ میلیون قطعه بود در حالی که در دی ماه امسال این عدد به ۱۲۱ میلیون قطعه رسید و در بهمن ماه نیز به همین میزان ۱۲۱ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شد ضمن اینکه برای بعد از فروردین ماه برنامه ریزی شده میزان جوجه ریزی به ۱۲۸ میلیون قطعه برسد.
رضایی با اشاره به مجوز صادر شده برای واردات مرغ یادآور شد: این مجوز از سوی وزارت صمت برای تأمین ذخایر استراتژیک صادر شده است و قرار نیست در بازار توزیع شود.
وی افزود: در حال حاضر مجوز صادرات برای ۳۰ هزار تن مرغ به کشور صادر شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در زمینه تولید گوشت قرمز میزان تولید داخلی تغییری نکرده است، گفت: برای ایام پایانی سال ۲۰ هزار تن واردات این کالا در نظر گرفته شده بود که این محموله ۲۰ هزار تنی در حال ترخیص است و برنامه ریزی شده برای شب عید وارد بازار شود.
رضایی درباره افزایش قیمت مرغ در بازار اظهار داشت: با توجه به شرایط خوب تولید و توزیع قیمت این کالا از دو روز پیش روند کاهشی به خود گرفته است.
 
نظرات شما
 •  

  یوسف گفت : ۹۷/۱۲/۲۳

  مثل اینکه متاسفانه مدیرانی که در وزارت کشاوزی هستن از فضا امد ه اند با توجه به افزایش تولید تخم مرغ ما حتی می توانیم صادرات داشته باشیم ولی چرا اینکه هنوز به فکر واردت هستن جای سوال دارد متاسفانه نبود نهاده های دامی و کمبود انواع اقلام ضروری که باعث آسیب رسیدن جدی به این صنعت شده این گل نوبهار واردت می تواند تیر خلاص را بر پیکره این صنعت وارد کند. ای کاش به جای پاک کردن صورت مسئله آن را حل می کردنند حکایت مدیران ما حکایت شاگرد و مکتب است که :
  شاگرد گفت: مصدر است.
  استاد بعدها پرسید: این چه جور درس خواندن است که فرق فعل و مصدر را نمی‌دانستی؟ شاگرد گفت از اول هم می‌دانستم که «رفت» فعل است، اما اگر راستش را می‌گفتم، می‌افتادم توی دردسر بعدی، چون آن‌وقت شما می‌گفتید: «صرفش کن» و من حال آن را نداشتم، این بود که گفتم مصدر است و خیال خودم را راحت کردم.)

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com