صادرات دام کماکان ممنوع است

صادرات دام کماکان ممنوع است
مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات دام، پشتیبانی امور دام برای حمایت از تولیدکنندگان اقدام به خرید حمایتی کرده است.
آقای رضا سالمی گفت: صادرات دام به منظور حفظ تنظیم بازار داخل کماکان ممنوع است. در شرایط کنونی برای جبران کمبود عرضه لاشه در داخل و جلوگیری از التهاب بازار اقدام به واردات کرده‌ایم.

آقای سالمی می گوید: هم اکنون هر کیلو دام سبک مازاد دامداران با نرخ ۶۲ هزار تومان و دام سنگین ۵۰ هزار تومان با ۱.۷۰۰ گرم جو به جهت پایداری تولید خریداری می شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: در آبان سال گذشته به دلیل مازاد تولید اقدام به صادرات و خرید حمایتی دام از دامداران کردیم که در ایام‌پایانی سال برای تنظیم بازار واردات ۱۰ هزار تن گوشت در دستور کار قرار گرفت.

با توجه به انباشت دام روی دست دامداران،‌ مسئولان اتحادیه دام سبک خبر از آزادسازی صادرات دام بعد از ماه رمضان را دادند، درحالی که معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد اخیرا اعلام کرد که صادرات هر گونه دام غیرمولد بره و گوساله ممنوع است. بنابر آمار صادرات دام زنده کشور از ۲۷ بهمن سال گذشته به منظور ثبات و تعادل در بازار گوشت ممنوع اعلام شد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com