شرکت پشتیبانی امور دام از این پس مرغ و گوشت نمی خرد

شرکت پشتیبانی امور دام از این پس مرغ و گوشت نمی خرد
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از استاندارد نبودن مرغ های صادراتی و زیان تولیدکنندگان در صورت عرضه این محصول در بازار داخلی خبر داد و گفت: از این پس قرار است ما در خرید مرغ، گوشت و نهاده های دامی به طور مستقیم وارد نشویم.
«علیرضا ولی» دوشنبه در نشست بررسی مشکل تولیدکنندگان و کارخانه های خوراک دام و طیور، افزود: مرغ خریداری شده از سوی شرکت پشتیبانی امور دام از لحاظ کیفی و استاندارد، صادراتی نیست و اگر بخواهیم این محصول را به بازار داخلی عرضه کنیم، باعث به هم ریختگی بازار و سرانجام زیان تولیدکنندگان می شود. دولت نیز اجازه امحای این محصولات را نمی دهد بنابراین باید برای مازاد تولید و تنظیم بازار با کمک بخش خصوصی چاره ای بیندیشیم.
وی گفت: این شرکت در نظر ندارد تسهیلات دولتی را به خرید مرغ، گوشت و نهاده های بخش کشاورزی اختصاص دهد و با بخش خصوصی رقابت کند.
به گفته وی، شرکت پشتیبانی امور دام همه امکانات و لجستیک خود را برای تنظیم بازار، صادرات و واردات در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد داد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تاکید کرد اگر مرغ تولیدشده، از کیفیت لازم برای صادرات برخوردار نباشد صدور این محصول صرفه اقتصادی نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: همچنین برای صادرات محصولات پروتئینی در نظر داریم در صورت موافقت دولت، جوایز صادراتی اختصاص دهیم که این امر در صورتی محقق می شود که صادر کنندگان محصول کیفی ، سالم و استاندارد و دارای کد آی .آر را برای صادرات فراهم کنند.
نشست بررسی مشکل تولیدکنندگان و کارخانه های خوراک دام و طیور در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.
پیش بینی شده است تا پایان امسال نزدیک به 110 میلیون تن محصول کشاورزی در کشور تولید شود که سهم آن در تولید ناخالص داخلی و اشتغالزایی به ترتیب نزدیک به 9.5 و 20 درصد است. 
 
نظرات شما
 •  

  صفدر پایفشرده گفت : ۹۴/۱۱/۲۷

  اره دیگه حسابی سیر خوردین و جیباتون پر پر شده مخیخواین عده ای دیگه بچاپند !اما از مرغدار دیگه چیزی نمانده بی انصاف ها متخصصین.شماها که کار درستی بلد نیستید انجام بدهید.

  پاسخ...
 •  

  بهنام قاسمی گفت : ۹۴/۱۱/۲۷

  1. بعد از این همه مدت که مرغداران فریاد میزدند که پشتیبانی نباید در بازار مرغ دخالت کند، گویا ظاهرآ تازه متوجه شدند که نباید دخالتی داشته باشند.
  2. پشتیبانی جهاد در سالهای گذشته با صدور بی رویه مجوز احداث و ساخت مرغداری گوشتی و همچنین با دخالت در بازار مرغ، باعث نابودی و ورشکستگی بسیاری از تولید کنندگان مرغ گوشتی شده است، ( عرضه بیش از تقاضا )حال چه نهادی پاسخگوی آنها خواهد بود؟

  پاسخ...
 •  

  سکینه صبور کارشناس ارشد تغذیه طیورو مرغدار گفت : ۹۴/۱۱/۲۷

  پشتیبانی امور دام باید اسم خودش را پشتیبانی امر دلال ها وگشتارگاهها بگذارد اینجوری خیال همه مرغدارها هم راحت میشود .این طرح جدیدتان هم بازهم دفاع از کشتارهاه است. جالب مرغدار شما اصلا نمی بینید و کشتارگاه باید از همه مزایا برخوردار شود. ما تولید کننده های مرغ گوشتی نوکر بی مزد و منت شما ها و اربابان شما هستم. خسته نباشد که در کشور اسلامی اینقدر ماهرانه سیستم ارباب رعیتی اجرا می کنید .

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com