عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:
سرکوب قیمت‌ها در هیچ کشوری جواب نداده است

سرکوب قیمت‌ها در هیچ کشوری جواب نداده است
تصویر:علی ابراهیمی - عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: عمدتاً در مجلس دهم به این نتیجه رسیده‌اند که معافیت‌های مالیاتی تاثیر مقطعی دارد و نتیجه لازم را نمی دهد. روش سرکوب قیمت‌ها در هیچ جای دنیا جواب نداده است.
علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شازند در حاشیه اولین نمایشگاه فارماکوپه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما اگر در زمینه غذا حرفی برای گفتن داشته باشیم می‌توانیم اقتصاد را پیش ببریم. با شرایطی که کشور ما دارد و تحریم‌های ناعادلانه اقتصاد را به چالش کشیده است اگر قرار باشد درست مقاومت کنیم تا در این مبارزه نابرابر سرافراز باشیم اولین مرحله توانمندی در تامین قوت مردم است.
وی افزود: اقدامات انجام شده برای صنعت دام و طیور بسیار مثبت بوده و ضریب اطمینان در تامین پروتئین کشور ایجاد شده است. شرکت‌های داخلی داروهای دامی را با کیفیت بالا تولید کرده‌اند و با این کار اطمینان تولیدکنندگان را افزایش داده‌اند.
ابراهیمی در ادامه تصریح کرد: چند ابهام در زمینه میزان درآمد کشور در بودجه 98 باید مشخص شود که یکی از این موارد میزان فروش نفت و دیگری نحوه تامین اعتبارات است.
نماینده مردم شازند در رابطه با اقتصاد آزاد اذعان داشت: اعتقاد ما در مجلس بر این است که اقتصاد باید آزاد باشد. اگر تمام ابزارآلات قوی را به کار ببریم نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم تخصیص ارز به ثمر خواهد نشست. بهترین تصمیم برای پیشبرد اهداف کشور اقتصاد آزاد است.
وی افزود: اگر قیمت‌ها واقعی باشند با نظام تعرفه‌ای می‌توان اقتصاد را تامین کرد. آزادسازی نرخ‌ها جهش قوی نخواهد داشت و با کارت‌های اعتباری می‌توان مصرف‌کننده را حمایت کرد. دخالت در نظام عرضه و تقاضا تاثیر مقطعی دارد و نمی‌توان بازار را کنترل کرد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نظر مجلس در زمینه آزادسازی اقتصاد گفت: عمدتاً در مجلس دهم به این نتیجه رسیده‌اند که معافیت‌های مالیاتی تاثیر مقطعی دارد و نتیجه لازم را نمی‌دهد. روش سرکوب قیمت‌ها در هیچ جای دنیا جواب نداده است.
ابراهیمی با اشاره به اعلام وصول استیضاح وزیر جهاد کشاورزی اذعان داشت: مهندس حجتی 10 روز پس از اعلام وصول استیضاح فرصت دارد تا از خود دفاع کند. باید ببینیم چه توافقاتی با مجلس در این 10 روز صورت می‌گیرد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com