ستاد تنظیم بازار قطعه‌بندی مرغ را ممنوع کرد

ستاد تنظیم بازار قطعه‌بندی مرغ را ممنوع کرد
عباس اخوان در خصوص وضعیت بازرسی بازار مرغ، اظهار کرد: قیمت مصوب مرغ در حال حاضر ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است.
کارشناس مسؤول اداره نظارت بر کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر در بازار، مرغ به صورت قطعه‌بندی وجود دارد اما به قیمت مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان خیر، ادامه داد: در آذر ماه ابلاغیه‌ای را به اتحادیه مرغ اعلام و با سازمان جهاد کشاورزی جلساتی داشتیم و ضرایب قیمت قطعه‌بندی مرغ را در سطح استان اعلام کردیم.
وی تاکید کرد: تمام واحدهای صنفی مکلف هستند این ضرایب را اعلام کنند و چنانچه مرغ را به قیمتی بالاتر از این ضرایب بدهند مشمول گران‌فروشی خواهند شد.
اخوان ادامه داد: طبق جلسه‌ای که روز گذشته در ستاد تنظیم بازار برگزار شد، در حال حاضر قطعه‌بندی مرغ ممنوع است و ما منتظر هستیم ابلاغیه روز گذشته ستاد در این خصوص اعلام شود.
کارشناس مسؤول اداره نظارت بر کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اضافه کرد: از امروز طبق گزارشی که از اتحادیه مرغ دریافت کردم مقادیری از مرغ به صورت مصوب از طریق تشکل کشتارگاه‌ها در اختیار اتحادیه صنفی قرار گرفته و در برخی مراکز منتخب توزیع شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که در واحدهای صنفی با وجود اعلام نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان، مرغ به قیمت ۲۸ هزار تومان به فروش می‌رسد، عنوان کرد: بالاتر از نرخ مصوب تخلف است و همکاران ما برخورد می‌کنند و مطابق ماده یک قانون تعزیرات حکومتی هرگونه اقدامی که منجر به افزایش نرخ کالا و خدمات شود گران‌فروشی است، حال یا مستقیما گران‌فروشی کردند و یا معاونتی در گران‌فروشی دارند، مباحث حقوقی توسط کارشناسان پیگیری و مراتب به تعزیرات حکومتی اعلام می‌شود.
اخوان تاکید کرد: اخیرا آمار قابل ملاحظه‌ای هم در خصوص تخلفات مرغ احصاء و به اتحادیه اعلام کردیم.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com