سایت حمل ریلی نهاده‌های دامی در زنجان راه اندازی می‌شود

سایت حمل ریلی نهاده‌های دامی در زنجان راه اندازی می‌شود
سرپرست راه آهن منطقه شمالغرب کشور، از راه اندازی سایت بارگیری و تخلیه نهاده های دامی در زنجان خبرداد و گفت: این سایت در ایستگاه راه آهن خرم‌پی ایجاد خواهد شد.

منوچهر صفری افزود: در راستای اقدامات فنی بازرگانی به منظور افزایش سهم حمل ریلی سایت بارگیری و تخلیه نهاده های دامی راه اندازی می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به پیگیری‌ها و گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در استان زنجان در خصوص حمل نهاده‌های دامی از مبادی بنادر جنوبی به مقصد استان زنجان با استفاده از ظرفیت شبکه ریلی این مهم انجام می شود.
سرپرست راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: عملیات اجرایی ایجاد سایت تخلیه و بارگیری نهاده‌های دامی استان زنجان در ایستگاه راه آهن خرم‌پی، با مشارکت بخش خصوصی آغاز شده است.
صفری خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌های استراتژیک راه آهن در جذب و حمل بارهای ریل پسند، با حمل نهاده‌های دامی از طریق شبکه ریلی ضمن بهره گیری از مزایای ملی آن نقش راه‌آهن در حمل و تحویل نهاده های دامی در استان زنجان که از انتظارات و خواسته های واحدهای صنعتی و تولیدی است، پررنگ تر خواهد شد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر مواد اولیه معدنی، کنسانتره سنگ آهن، خاک سنگ روی و گندم از جمله محموله های تخلیه و بارگیری در راه آهن منطقه شمالغرب کشور در زنجان است.
تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۰۷۱۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ فعال و این ایستگاه در شبکه (UIC) شناخته شده است.
ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه قرار دارد، ۲ ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان‌های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه‌ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می شود.
ایستگاه باز بین المللی بناب، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن‌های دنیا (UIC) شده است.
شبکه‌های راه آهن عضو اتحادیه بین المللی راه آهن‌ها می توانند از این ایستگاه به عنوان مبداء و مقصد کالا استفاده کنند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com