سازمان صمت پاسخگوی کمبود مرغ در بازار باشد

سازمان صمت پاسخگوی کمبود مرغ در بازار باشد
اکبر فتحی  ضمن تکذیب هرگونه کاهش کشتار مرغ در آذربایجان‌شرقی، ارائه آمار غلط و نادرست رئیس اتحادیه قصابان و مرغ‌فروشان تبریز در این خصوص را بدون استعلام از مرجع اصلی و مصداق بارز تشویش اذهان عمومی دانست و  اظهار داشت: میزان جوجه ریزی در استان آذربایجان شرقی نه تنها کاهش نیافته است بلکه نسبت به سال گذشته حدود ۳۵ درصد افزایش داشته و در حال حاضر در مقایسه با آمار تولید اسفند ماه سال قبل حدود ۴۰۰ هزار قطعه افزایش جوجه ریزی وجود دارد.
وی در ارتباط با آخرین وضعیت قیمت و میزان تولید مرغ در استان گفت: میزان مصرف روزانه گوشت  مرغ در استان آذربایجان شرقی حدود ۲۳۰ تا ۲۴۰ تن می باشد و این مرغ ها در ۱۱ کشتارگاه فعال در استان کشتار شده است و آمارهای غیر از این کذب و بدون راست آزمایی بیان شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی افزود: میزان جوجه ریزی با توجه به سامانه سماصط مشخص می شود و کنترل از طریق همین سامانه انجام می شود و عرضه مرغ پس از حمل به کشتارگاه که با مجوز حمل و تایید تخلیه به کشتارگاه انتقال یافته و آمار کاملاً مشخص و موثق می باشد.

شرکت فرتاک

فتحی با اشاره به اینکه در روز پنجشنبه ۱۴ اسفند حدود ۳۵۰ تن کشتار مرغ داشتیم و در روز شنبه ۱۶ اسفند که کمترین میزان کشتار شده روزانه مرغ تا به اینجا بوده، حدود ۱۵۶ تن بوده است که اصولاً این میزان تولید باید در بازار خود را نشان می‌داد اما دلیل کمبود مرغ باید توسط همکاران سازمان صمت استان تحلیل و بررسی شود چرا که سازمان جهادکشاورزی متولی تولید مرغ بوده و نظارت بر توزیع بر عهده سازمان صمت استان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با تاکید بر مسئولیت سازمان جهادکشاورزی در تنظیم بازار قیمت مرغ افزود: جهادکشاورزی با کشف قیمت و تحلیل هزینه های تولید مرغ در صدد تامین مرغ مورد نیاز بازار بوده و قیمت مصوب و تعیین شده ستاد تنظیم بازار کشور کیلویی ۲۰ هزار ۴۰۰ تومان است.
وی افزود: قیمت مرغ زنده درب مرغداری ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان بوده و برای عرضه به مصرف کنندگان ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده است و هدف جهاد کشاورزی در تنظیم بازار قیمت مرغ ، کنترل قیمت و جلوگیری از افزایش آن می باشد.
فتحی با بیان اینکه مردم هیچگونه نگرانی بابت کمبود مرغ در ایام شب عید نداشته باشند، تاکید کرد: کمبودی در عرضه مرغ شب عید در استان آذربایجان شرقی نداریم و میزان تولید طبق روال تا انتهای سال ادامه خواهد داشت و مشکلی از بابت تولید وجود نخواهد داشت و از امروز روزانه ۵۰ تن مرغ منجمد در سطح استان توزیع می شود و اگر در توزیع مرغ انسجام برای نظارت و کنترل وجود داشته باشد، قیمت مصوب نیز افزایشی نخواهد داشت و مردم می توانند با خیال راحت مرغ مورد نیاز خود را تامین کنند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com