روند صعودی قیمت مرغ ادامه دارد

روند صعودی قیمت مرغ ادامه دارد
قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در ادامه نوسانات اخیر در مغازه‌های سطح شهر به طور متوسط به کیلویی ۷۳۰۰ تومان رسیده است تا با نزدیک شدن به اواخر سال، شیب تندتری در مسیر افزایش قیمت پیدا کرده باشد.
بازار گوشت مرغ بار دیگر با تغییرات و نوسانات قیمتی همراه شده است؛ نوساناتی که البته از ابتدای امسال تاکنون چندین بار به دلایل و گاه‌ بهانه‌های مختلف اتفاق افتاده است و دیگر چندان غیر منتظره به نظر نمی‌رسد.
بیشترین افزایش قیمت گوشت مرغ در سال جاری در نیمه‌های تابستان امسال بود که هر کیلوگرم آن به بیش از ۸۰۰۰ تومان رسید. این روند افزایشی در ماه‌های بعد تا حدود زیادی متوقف شد و مجددا قیمت مرغ به طور متوسط به کیلویی ۶۵۰۰ تومان کاهش یافت.  
اما بار دیگر از اوایل بهمن ماه نوسان به بازار مرغ بازگشت و قیمت آن دستخوش تغییراتی شد؛ به طوری که در ۱۰ روز ابتدایی بهمن ماه گوشت مرغ به کیلویی ۷۰۰۰ تومان نزدیک شد.  
آخرین گزارش‌های بانک مرکزی در حالی منتشر شده که نشان می‌دهد قیمت مرغ در دو هفته ابتدایی بهمن روند افزایشی داشته است. بر این اساس در هفته دوم ماه جاری قیمت گوشت مرغ ۲.۵ درصد گران شده و در سطح شهر هر کیلوگرم آن تا بیش از ۷۰۰۰ تومان فروش رفته است. این در حالی است که گزارش بانک مرکزی از هفته اول بهمن‌ماه حاکی از آن بود که قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ ۱.۳ درصد نسبت به هفته ماقبل گران شده است.
آخرین مشاهدات از بازار گوشت مرغ و مغازه‌های سطح شهر، روند صعودی قیمت گوشت مرغ را تایید می‌کند. در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت مرغ ۷۲۰۰ تا ۷۴۰۰ تومان فروخته می‌شود که نشان دهنده افزایش ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومانی قیمت گوشت مرغ نسبت به سه هفته گذشته است.
مشاهدات اخیر از این بازار حاکی از آن است که قیمت گوشت مرغ با نزدیک شدن به هفته‌ها و روزهای پایانی سال، شتاب تندتری در جهت افزایش پیدا کرده است و اگر در ادامه کنترل و نظارت دقیق‌تری از سوی دستگاه‌های مربوطه انجام نشود، دور از ذهن به نظر نمی‌رسد که در روزهای پایانی سال قیمت مرغ رکوردهای جدیدی را ثبت کند، اتفاقی که معولا در اواخر سال‌های گذشته هم بی سابقه نبوده است و امسال نیز بیماری آنفلوآنزای طیور ممکن است مضاعف شود.
بر اساس مشاهدات بازار، میانگین قیمت اقلام مختلف گوشت مرغ به طور متوسط به این شرح است: هرکیلوگرم گوشت مرغ تازه ۷۳۰۰ تومان، فیله مرغ کیلویی ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان، سینه جوجه کبابی کیلویی ۱۵ هزار تومان، جوجه با کتف کیلویی ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان، سینه مرغ کیلویی ۸۰۰۰ تومان، ران مرغ کیلویی ۷۵۰۰ تومان، ‌ بال مرغ کیلویی ۸۰۰۰ تومان، کتف مرغ کیلویی ۹۰۰۰ تومان، گردن مرغ کیلویی ۳۸۰۰ تومان و مرغ سبز کیلویی ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارد.

 
کلمات کلیدی
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com