روند صعودی قیمت تخم مرغ ادامه دارد

روند صعودی قیمت تخم مرغ ادامه دارد
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به ادامه روند صعودی نرخ تخم مرغ در بازار، گفت: اگر تدبیری برای تأمین نهاده‌های دامی نشود با چالش در تولید مواجه می شویم.
ناصر نبی پور  با بیان اینکه تخم مرغ دو نرخی شده است، گفت: یک قیمت ساختگی از سوی دولت اعلام شده ۹,۵۰۰ تومان برای هر کیلوگرم تخم مرغ است و میانگین قیمت بازار ۱۱ تا ۱۱ و ۵۰۰ تومان برای هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری است.
وی اضافه کرد: دولت قیمت اعلام شده بر اساس تأمین نهاده با نرخ‌های مصوب اعلام کرده در حالی که نهاده‌ها با نرخ مصوب به دست تولیدکنندگان نمی‌رسد و افزایش قیمت سرسام آوری داشته است.
این فعال بخش خصوصی درباره اینکه قیمت هر شانه تخم مرغ برای مصرف کنندگان به حدود ۳۳ هزار تومان رسیده است، گفت: با شرایطی که وجود دارد این اتفاق عجیبی نیست. طی ۱۰ الی ۱۵ روز گذشته شایعه شد که قیمت گازوئیل قرار است افزایش یابد و همین مساله موجب افزایش ۳۰ درصدی نرخ کرایه‌ها شده است در حال حاضر یک کیلوگرم تخم مرغ ۸۰۰ تومان کرایه بار می‌خورد.
وی با اشاره به وضعیت نامطلوب بازار نهاده‌های دامی افزود: هم اکنون کنجاله سویا با قیمت ۷,۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم هم یافت نمی‌شود و نرخ ذرت نیز بالای ۲,۵۰۰ تومان است. تغییر ارز ریزمغذی‌ها از ۴,۲۰۰ تومان به نیمایی نیز باعث شده قیمت ریزمغذی‌ها نیز افزایش چشمگیری داشته باشد بر همین اساس قیمت متیونین از ۲۴ تا ۲۵ هزار تومان به بالای ۹۰ هزار تومان رسیده است.
این مقام مسئول تاکید کرد: اگر دولت تدبیری برای تأمین نهاده‌های دامی نکند با معضل بزرگی در حوزه تولیدات پروتئینی مواجه خواهیم شد چون با این شرایط تولیدکنندگان نمی‌توانند طیور را نگه دارند.
وی درباره اینکه آیا شرکت پشتیبانی امور دام در تأمین نهاده کمک نمی‌کند؟، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام بین ۲۰ تا ۳۰ درصد نهاده‌ها را تأمین می‌کند اما این رقم بسیار محدود است و جوابگوی نیاز نیست.
 
نظرات شما
 •  

  یوسف گفت : ۹۹/۰۴/۰۹

  سویا وجود ندارد،ذرت وجود ندارد،اکثر مواد اولیه داری افلاتوکسین بالا هست ،واکسن وجود ندارد ،قیمت های نظارتی سیاسی و جهت ارام کردن جو به قیمت نابود کردن تولید کننده با این وضعیت که تخم مرغ و گوشت و... وجود دارد( فعلا) باید خدا روشکر کرداگر وضعیت همان طور پیش برود در ایند های نه چندان دور در ایران قحطی خواهد آمد

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com