رشد 8.5 درصدی تولید گوشت مرغ در استان مرکزی

رشد 8.5 درصدی تولید گوشت مرغ در استان مرکزی
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از رشد 8.5 درصدی تولید گوشت مرغ طی سه ماهه نخست سال خبر داد.
مجید آذر گفت : تولید گوشت مرغ در سال گذشته را 52 هزار و 150 تن عنوان کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال حدود 14 هزار تن گوشت مرغ تولید شدهکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود 8.5 درصد رشد داشته است.
وی تعداد واحدهای مرغداری گوشتی تا پایان سال 92 را 552 واحد برشمرد و ظرفیت جوجه‌ریزی در هر دوره را 10 میلیون و 250هزار قطعه عنوان کرد.
آذر ضمن اشاره به فعالیت سه قطب شاخص و مهم پرورش مرغ گوشتی در شهرستان‌های اراک، ساوه و خمین، بیان کرد: تقریبا نیمی از ظرفیت تولید مرغ گوشتی استان در این سه شهرستان متمرکز است.
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در استان مرکزی یک کارخانه تولید جوجه یک روزه در بخش ابراهیم‌آباد شهرستان اراک با ظرفیت یک میلیون و 80 هزار قطعه در هر دوره وجود دارد.
امکان افزایش پتانسیل تولید به 70 هزار تن
وی میزان جوجه‌ریزی انجام شده در سال گذشته را 27 میلیون قطعه در استان عنوان کرد و گفت: به دلیل مشکلات موجود در این بخش، متوسط جوجه‌ریزی هر واحد، کمتر از سه دوره شده است که اگر نقدینگی در این بخش تأمین شود امکان جوجه‌ریزی تا چهار دوره در سال نیز وجود دارد.
آذر ادامه داد: در این صورت میزان تولید گوشت مرغ از 52 هزار تن در سال 92 به حدود 70 هزار تن خواهد رسید.
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: تا پایان سال 92 در استان بالغ بر 210 مورد پروانه تأسیس مرغ گوشتی به ظرفیت بیش از پنج میلیون قطعه صادر شدهکه بهره‌برداری از این واحدها استان را به یکی از قطب‌های مهم تولید گوشت مرغ در کشور تبدیل کرده است.

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com