ذخایر ۱۰۰درصدی نهاده دام در انبارهای شرکت پشتیبانی

ذخایر ۱۰۰درصدی نهاده دام در انبارهای شرکت پشتیبانی
شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: از ابتدای سال ‌تاکنون بیش از سه و نیم میلیون ‌تن نهاده‌ موردنیاز صنعت دام و طیور در کشور توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال‌قبل هیچ‌گونه کاهشی نداشته است.

شرکت پشتیبانی امور دام با توجه به مطلب منتشر شده روزنامه دنیای اقتصاد ۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ با عنوان «تولید غذا؛ گروگان دپوی نهاده‌ها»، طبق قانون مطبوعات جهت روشنگری افکار عمومی اعلام کرد: این شرکت به‌عنوان مباشر وزارت جهادکشاورزی، مکلف به تامین نهاده‌ها و محصولات دام و طیور جهت ذخایر راهبردی و تنظیم‌بازار است که در سال‌۱۴۰۱ در خصوص تامین نهاده براساس دستورات و مجوزهای مسوولان ذی‌ربط، تمامی تعهدات خود را انجام داده و محموله‌های موجود در انبار بنادر استان‌ها و تهاتر وجه‌کالا با تولیدکنندگان نمایانگر این واقعیت است.

شایان ذکر است از ابتدای سال ‌تاکنون بیش از ۳.۵ میلیون ‌تن نهاده‌ مورد نیاز صنعت دام و طیور در کشور توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال‌قبل هیچ‌گونه کاهشی نداشته است.

همچنین میزان بارگذاری در سامانه بازارگاه در حال‌ حاضر بیش از نیاز تولیدکنندگان است، به‌ نحوی‌ که این افزایش عرضه موجب کاهش قیمت نهاده‌هایی چون ذرت و جو از سوی واردکنندگان این نهاده در این سامانه شده‌است.

در حال‌ حاضر حدود ۳۰‌ هزار تن نهاده از مبادی جنوبی کشور در سطح واحدهای تولیدی توزیع می‌شود و ظرفیت ذخایر و انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام کشور به‌ صورت ۱۰۰‌ درصد تکمیل شده‌ است.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2024 ITPNews.com