دولت هیچ مماشعتی با متخلفان نهاده‌های دامی نمی‌کند

دولت هیچ مماشعتی با متخلفان نهاده‌های دامی نمی‌کند
مرتضی رضایی اظهارداشت: برخی تجار و بازرگانان در سطوح مختلف از خط قرمز عبور کرده و نهاده‌ها را خارج سامانه بازارگاه توزیع کرده‌اند که با آنان برخورد می‌شود.
وی با بیان اینکه دو میلیون نهاده وارداتی در کشور گم نشده است تصریح کرد: مشکل اصلی این است که برخی تجار و بازرگانان نهاده‌های دام و طیور را وارد سامانه بازرگاه نمی‌کنند و برخی واسطه‌گران باعث گران فروشی می‌شوند.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با وجود سامانه بازارگاه گرمی نهاده وارداتی که با ارز رسمی ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می شود نباید خارج از سامانه توزیع شود.
رضایی یکی از مزایای مهم سامانه بازارگاه را ثبت تراکنش مالی دانست و افزود: سامانه بازارگاه هیچ ایرادی ندارد اکنون ۱۸ هزار مرغدار از این سامانه بهره مند هستند اما ممکن است چند اشکال هم داشته باشد که بزودی اصلاح می‌شود.
وی ادامه داد: اکنون کارگروهی در وزارت جهاد کشاورزی  برای راست آزمایی ثبت نام تولیدکنندگان در سامانه بازارگاه ، برخورد با  متخلفان عرضه نهاده های دامی در بازار و گران فروشی نهاده ها تشکیل شده است.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: به طور قطع باید ورود نهاده‌ها از ابتدا تا انتها که بدست تولیدکنندگان می‌رسد، مشخص باشد.
وی ادامه داد: در حال حاضر ذرت مورد نیاز کشور تامین است و تنها در کنجاله سویا محدودیت و مشکل داریم.
 رضایی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد نهاده کنجاله  سویا و ذرت تامین و در سامانه بازارگاه عرضه می‌شود، افزود: یکسری واسطه گر و زالو صفت بازار نهاده‌ها را بهم ریخته‌اند که باید با انان برخورد شود.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: همه دستگاه های نظارتی و دولتی باید در کنار یکدیگر با متخلفان نهاده های دامی برخورد کنند.
حذف ارز رسمی نهاده ها تبعات دارد
رضایی اظهارداشت: به طور حتم فاصله قیمتی بین ارز رسمی و آزاد پتانسیل تخلف را ایجاد می‌کند.
وی تصریح کرد: حذف ارز رسمی  برای کشور تبعاتی دارد به طوری که باید نقدینگی تولیدکنندگان بیش از چهار برابر شود که باید برای چنین نقدینگی بسترسازی شود.
رضایی ادامه داد: همچنین برای مصرف‌کنندگان شاهد افزایش قیمت چند برابری خواهیم بود که این امر نیازمند بررسی است.
افتتاح ۴۰۱ پروژه دامی در هفته دولت 
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در هفته دولت امسال ۴۰۱ پروژه دام و طیور به بهره‌برداری می‌رسد.
رضایی افزود: اعتبار این پروژه‌ها دو میلیارد و ۸۰۰ هزار تومان است. با اجرای این طرح‌ها  برای  پنج هزار و ۷۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌شود.
 
نظرات شما
 •  

  محمدی گفت : ۹۹/۰۶/۰۲

  جناب آقای معاون وزیر امروز سویا 11هزار تومان هم پیدا نمیشه فقط حرف میزنین پس عملتان در سال جهش تولید کجا رفته اگر نمیتونین نهاده تامین کنیین سرمایه تولید کننده را نابود نکنید

  پاسخ...
 •  

  مرغدار گفت : ۹۹/۰۶/۰۳

  سلام:در سال 99 تا تریخ 99/6/2 دو دوره به میزان 20 هزار قطعه جوجه ریزی کردم بدلیل اینکه در بازار گاه تعریفی برای مستاجر مرغداری صورت نگرفته است از این سیستم نتوانستیم ذرت و سویا تهیه کنیم در حالی که قبلا راحت می توانستیم با ثبت نام از طریق آواتجارت به ذرت و سویا دسترسی داشته باشیم

  پاسخ...
 •  

  محمد گفت : ۹۹/۰۶/۱۰

  سلام
  تازمانی که دولت در ریزترین مائل هر صنعتی دخالت میکنه بدبخت بدبخت میشه که بهتر نمیشه
  کار ساده ای هست مگه دولت یارانه و ارز دولتی برای واردات ذرت و سویا نمیده؟خب این چه کاری هست که بیاد خودش درگیر این مسائل کنه ؟ راهکار: واگذاری واردات خوراک دام و طیور به خود مرغداران و دامداران و البته کنترل و نظارت کنه و از طرف مقابل همین یارانه که میخاد به واردات و ارز یارانه ای بده همینو به مردم یارانه بده خودشون مدیریتش کنن
  دولت این شرکت عریض و طویل پشتیبانی بی مصرف را که فقط کار ان واردات خوراک و واردات گوشت میباشد به اندازه یک صدم این شرکت را در زمینه پایش و رهگیری و نظارت و کنترل کنه
  که مزیت های بیشمار
  ازجمله جلوگیری از رانت
  دسترسی دامداران به راحتی به انواع خوراک
  دسترسی مردم به گوشت و محصولات دامپروری راحت و ساده
  اشتغال پایدار
  سرمایه گذاری کلانتر در صنعت دامپروری ووووو

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com