دولت سیزدهم بر بی انضباطی و رانت نهاده‌های دامی و کشاورزی پایان دهد

دولت سیزدهم بر بی انضباطی و رانت نهاده‌های دامی و کشاورزی پایان دهد
 نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی از دولت سیزدهم خواست بر رانت و بی انضباطی حاکم بر بازار نهاده‌های دامی و کشاورزی پایان دهد.
«محمدجواد عسکری» در جلسه علنی روز یکشنبه و در نطق میان دستور خود با تبریک روز خبرنگار گفت: اکنون که دولت سیزدهم در مسیر استقرار و خدمتگزاری قرار گرفته، باید اذعان کرد قطعا رضایت مردم در این راستا برای مجلس از درجه بالای اهمیت برخوردار است.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس افزود: کشاورزان، باغداران و دامداران که در خط مقدم جهاد اقنصادی هستند در این مدت متحمل خسارات فراوانی شده‌اند که کشور نیز از این رهگذر خسارت دیده است.
وی ادامه داد: اوضاع آشفته حاکم بر نهاده های کشاورزی و دامی، متاسفانه جریان زندگی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصولات کشاورزی و دامی با اخلال مواجه کرده و حجم زیادی از رانت و بی انضباطی بر این بازار حاکم شده است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: امروز در سپهر کشاورزی و دامداری و محیط زیست ایران با انباشت چند لایه و چند وجهی مسائلی مواجه هستیم که برخی پنهان و برخی نیز آشکار هستند که نخست امنیت غدایی کشور را هدف قرار داده و بر این اساس لازم است اهتمام جدی برای علاج آن باید به عمل بیاید.

عسکری با اشاره به اینکه در بازدید از بندرهای رجایی، امیرآباد، امام خمینی، آستارا با انباشت نهاده های دامی مواجه شدیم، گفت: در این راستا چه کسی پاسخگو است؛ در بندر امام خمینی حدود ۵ میلیارد تن نهاده دپو شده یا در حال تخلیه هستند. کسانی که در این راستا کم کاری کرده اند باید پاسخگو باشند.از پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش در راستای همکاری در این زمینه تقدیر می کنم.
وی ادامه داد: باید تاسف خورد که خزانه ژنتیک دام های مولد اینطور در سایه بی مبالاتی و بی برنامگی از بین برود. از طرفی جایگزینی دام های مولد حداقل ۱۰ سال طول می کشد و باید دستگاه های نظارتی در این باره ورود کنند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: متاسفانه قسمت عمده نهاده های دامی که از ورودشان بیش از یک سال می گذرد، دچار مشکل شده و از بین رفته است.
عسکری در ادامه خواستار اجرای نظام رتبه بندی معلمان و توجه به وضع بازنشستگان شد و گفت: لازم است این مهم در دولت جدید پیگیری شود؛ همچنین باید اذعان کرد اگر شرایط بازنشستگی خوب باشد انگیزه در شاغلین پیش می آید وگرنه زمینه ساز رانت می شود لذا لازم است مجلس به این موضوع بپردازد.
نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس اظهار کرد: کشاورزان خسارت دیده از سرمازدگی نیز چشم به راه پرداخت خسارت هایشان هستند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com