دلایل افزایش قیمت تخم مرغ

دلایل افزایش قیمت تخم مرغ
در حال حاضر قیمت تخم مرغ براساس قیمت تمام شده تعیین می‌شود و ستاد تنظیم بازار قیمت مصوبی برای آن اعلام نمی‌کند.
یدالله صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران درباره افزایش قیمت تخم مرغ در بازار با تاکید بر این‌که در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم مرغ براساس قیمت تمام شده آن تعیین می‌شود اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان قیمت تمام شده تخم مرغ را محاسبه کرده و براساس فاکتور خرید و ضریب سود قیمت نهایی آن را تعیین می‌کنند.
وی ادامه داد: ستاد تنظیم بازار قیمت مصوبی برای تخم مرغ تعیین نکرده و در حال حاضر هر کیلو تخم مرغ 4300 تومان تعیین شده است.
او در پاسخ به این سوال که بر این اساس قیمت هر شانه دو کیلوگرمی تخم مرغ باید حدود 8600 تومان باشد ولی درحال حاضر این کالا در سطح بازار و سوپرمارکت‌ها 10 هزار تومان فروخته می‌شود تصریح کرد: اگر هر شانه تخم مرغ 10 هزار تومان فروخته می‌شود ممکن است به علت وزن بالاتر از دو کیلوگرم آن باشد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تصریح کرد: بازرسان ما در بازار حضور داشته و بر نحوه توزیع و قیمت کالاها نظارت می کنند. ما در استان تهران با هر نوع گرانفروشی برخورد می‌کنیم.
پیش از این معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرده بود که به دلیل سردی هوا تعادل عرضه و تقاضا به هم خورده و به همین دلیل این روزها شاهد افزایش قیمت تخم مرغ هستیم.
به گفته وی، با توجه به این که هوا سردتر شده مصرف تخم مرغ نیز بالا رفته به همین دلیل موجب افزایش قیمت این کالا شده است.
در حال حاضر قیمت هر شانه تخم مرغ در سطح بازار در حدود 9000 تا 10 هزار تومان متفاوت و هر عدد تخم مرغ نیز 350 تومان است.

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com