درخواست آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه برای تقویت قیمت مرغ

درخواست آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه برای تقویت قیمت مرغ
به گزارش خبر گزاری تسنیم:
معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به معاون توسعه بازرگانی و صنایع این وزارتخانه خواهان آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه گوشتی و تخم مرغ نطفه دار گوشتی شد.
مرتضی رضایی معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به علی اکبر مهرفردمعاون توسعه بازرگانی و صنایع این وزارتخانه خواهان آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه گوشتی و تخم مرغ نطفه دار گوشتی شد.
دراین نامه اشاره شده است که با توجه به شرایط حاکم بر بازار و به منظور جلوگیری از زیان تولید کنندگان و ایجاد چالش درروند تولید پایدار گوشت مرغ و تخم مرغ ممنوعیت صادرات این محصولات با مدیریت انجمن های صنفی و اتحادیه های مربوطه  آزاد شود.
صادرات تخم مرغ غیرخوراکی ممنوع و روغن حیوانی مجاز شد
قیمت مرغ در همدان به زیر 10 هزار تومان رسید قیمت مرغ در روزهای اخیر کاهش یافته و حتی به کمتر از نرخ مصوب 11 هزار و 500 تومان در برخی از مناطق رسیده است؛ اما قیمت این محصول در ماه های آتی تا هر کیلوگرم 17 هزار تومان نیز افزایش یافته بود. در صورت عدم آزاد شدن و نبود مدیریت در صادرات و خروج  بی رویه این محصولات، قیمت مرغ در بازار داخلی  دوباره افزایش خواهد یافت.
گفتنی است، در تاریخ 17 اردیبهشت یعنی یک روز بعد از این نامه نگاری ،رئیس کل گمرک نیز با ارسال نامه ای به گمرکات اجرایی بر ممنوعیت صادرات تخم مرغ غیر خوراکی تاکید کرد اما اشاره ای به وضعیت صادرات جوجه یک روزه نکرد .
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com