دام‌ها روی دست دامداران مانده است

دام‌ها روی دست دامداران مانده است
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل فضاسازی دلالان و افزایش تقاضای کاذب در بازار است و در بخش تولید دام هیچ گونه کاهش تولیدی نداریم و طی ماه‌‌های گذشته به دلیل مازاد تولید، دام روی دست دامدار مانده است.

"منصور پوریان" رئیس شورای تامین کنندگان دام در گفت‌و گو با خبرنگار برنا درباره دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: رشد قیمت گوشت قرمز غیر منطقی و به دلیل حضور دلالان و واسطه‌ها در بازار ایجاد شده است.

وی ادامه داد: میزان دام‌هایی که روزانه به بازار عرضه می‌شود بیش از نیاز داخلی است و تعداد زیادی از دام‌ها عرضه شده در مراکز فروش به دلیل نبود تقاضا و افزایش عرضه مجدد به دامداری‌ها باز می‌گردد.

وی افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو دام سبک کشتاری برای عرضه حدود 61 هزار تومان و قیمت هر کیلو گوساله کشتاری 400 کیلویی نیز امروز کاهش قیمت داشت و به نرخ  55 هزار تومان عرضه شده است. علی رغم تولید و عرضه انبوه دام، قیمت‌ گوشت قرمز افزایش کاذب داشته است  و این موضوع هیچ ارتباطی به صادرات دام ندارد.

پوریان تاکید کرد: افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل فضاسازی دلالان و افزایش تقاضای کاذب در بازار است و در بخش تولید دام هیچ گونه کاهش تولیدی ایجاد نشده است.


وی ادامه داد: طی ماه‌های گذشته به دلیل مازاد تولید، دام روی دست دامدار مانده بود و به دلیل افزایش هزینه های نگهداری و نهاده‌های دامی، ادامه تولید دام با چالش‌های جدی روبرو شده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: هزینه تولید یک کیلوگرم گوشت برای دامدار در بخش دام سبک بیش از 65 هزار تومان تمام می شود در حالی که قیمت خرید دام از دامدار پایین تراز نرخ تمام شده است و در این شرایط این سوال مطرح است که چرا مردم باید گوشت بسیار گران تر از قیمت واقعی بخرند. طی ماه‌های گذشته به دلیل فروش دام به زیرقیمت تمام شده و افزایش هزینه نگهداری، بسیاری از دامداران به ناچار دام های مولد خود را گشتار کردند.
 
نظرات شما
 •  

  محمود گفت : ۰۰/۱۱/۲۵

  با سلام خواهش میکنم دولت دام بنده را بخره یا یک وام 150میلیونی بده بخدا بد وضعیتی گرفتار شدم

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com