دامداران با مشکلات تأمین نهاده‌های دامی مواجه هستند

دامداران با مشکلات تأمین نهاده‌های دامی مواجه هستند
مجید نصیرائی در نشست علنی نوبت دوم امروز (دوشنبه 11 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: دامداران مشکل جدی در تأمین نهاده‌های دامی دارند.
نماینده مردم فردوس و سرایان و طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی افزود: در استان خراسان جنوبی به ویژه در شهرستان‌های غرب استان همچون فردوس و سرایان و طبس و بشرویه دامداران مشکلات جدی برای تأمین نهاده های دامی دارند و آنچه هم که به عنوان سهمیه به آنها اختصاص داده می‌شود بسیار کمتر از سهمیه تعیین شده برای آنها بوده است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر نهاده‌های دامی که به صورت سهمیه‌ای در اختیار دامداران قرار می‌گیرد دو هزار و 350 هزار تومان است اما همین نهاده را به صورت آزاد کیلویی 7 تومان برای آنها تمام می‌شود بنابراین اگر مسئله رفع مشکلات نهاده‌های دامی مورد توجه مسئولان مربوطه قرار نگیرد، در آینده با بحران‌های جدی روبرو خواهیم شد.
نصیرائی بیان کرد: وقتی که برای تولید‌کننده، تولید شیر و گوشت به صرفه نباشد این دام را به کشتارگاه خواهد برد پس با بحران گوشت و شیر مواجه خواهیم شد لذا چنین موضوعی برای کشور ما خوب نیست.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: وقتی دانشمندان جوانان کشورمان می‌توانند مهمترین عرصه‌های علمی و فناوری را به دست آورند اما متأسفانه در عرصه مدیریتی کشور این مشکلات وجود دارد که ریاست جمهوری و وزرای مربوطه باید به سرعت برای رفع چنین اشکالاتی تدبیر کنند./
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com