خرید محصول باکیفیت، شرط جدید پشتیبانی امور دام

خرید محصول باکیفیت، شرط جدید پشتیبانی امور دام
شرکت پشتیبانی امور دام در راستای عرضه محصول باکیفیت به بازار، ابلاغیه‌های جدیدی را درباره خرید ذرت و مرغ وضع کرده است تا مردم محصول سالم‌تری را تحویل بگیرند.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام درباره نارضایتی برخی کشاورزان خوزستانی از جدول ارائه‌شده درباره خرید ذرت گفت: لازم است محصولی که خریداری می‌شود و قرار است برای استفاده دامداری‌ها، مرغداری‌ها و سایر بخش‌ها مورد استفاده قرار گیرد، از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار باشد و در این راستا جدولی با کمک کارشناسان این رشته تنظیم شده است که با استانداردهای موجود هماهنگی دارد.
علیرضا ولی افزود: اگر میزان رطوبت و هکتولیتر آن مطابق جدول باشد، محصول ذرت با قیمت 960 تومان خریداری می‌شود و اگر تفاوت‌هایی داشته باشد، میزان قیمت خرید آن از قیمت تضمینی کمتر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: به‌طور قطع باید کشاورزی که محصول باکیفیت تولید می‌کند، از مزایای قیمتی بالاتری برخوردار باشد و این جدول می‌تواند تشویقی باشد تا سایر کشاورزان بتوانند خود را ارتقاء دهند.
ولی ادامه داد: جدول کاملاً کارشناسی بوده و هیچ مشکلی ندارد و تنها در راستای حمایت از بهره‌برداران کشاورزی تنظیم و ارسال شده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام مطابق جدول ارسالی، محصول ذرت را از کشاورزان استان‌های مختلف خریداری می‌کند.

تحویل ذرت با رطوبت بالا، فساد و افت کیفیت را دربر دارد
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام یادآور شد: اگر بخواهیم محصول ذرتی را که رطوبت بالایی دارد خریداری کنیم، این محصول پس از مدت کوتاهی فاسد شده و از افت کیفیت برخوردار می‌شوند؛ بدین‌ترتیب بهتر است محصول از استانداردهای لازم برخوردار باشد.
ولی تأکید کرد: در استان خوزستان، ذرت از طریق تابلوی بورس به فروش می‌رسد و در مواقع لزوم این شرکت وارد عمل می‌شود، اما در سایر استان‌ها خرید ذرت به‌صورت تضمینی خریداری می‌شود که تاکنون بیش از 130 هزار تن محصولات از کشاورزان با فرمول جدید خریداری شده است.
وی درباره خریداری مرغ مازاد در کشور نیز اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام به‌دنبال آن است که بخش خصوصی اقدام به خرید کند و بدین‌ترتیب اتحادیه‌ها را هماهنگ کرده‌ایم تا مرغ مازاد را خریداری کنند و نسبت به بازاریابی آن نیز اقدامات لازم را انجام دهند.
ولی همچنین گفت: هرچقدر میزان تولیدات بازار مازاد باشد، مشکلی وجود ندارد و این شرکت با همکاری اتحادیه‌های مربوطه، اقدامات لازم را برای خرید انجام می‌دهد.
وی در ادامه افزود: معتقدیم محصولی که وارد بازار می‌شود، باید باکیفیت باشد و از استانداردهای لازم برخوردار باشد تا شائبه‌ای که درباره عرضه مرغ بسته‌بندی از گذشته‌های دور به جا مانده است، پاک شود.
ولی درباره ضمانت‌نامه بانکی که در حال حاضر برای خریداری مرغ مازاد باید مرغداران داشته باشند، خاطرنشان کرد: ضمانت‌نامه بانکی در معاملات دولتی برای حسن انجام کار ارائه می‌شود و مشکلی که با اتحادیه‌ها و زنجیره‌های تولید در این باره داشتیم، به نحوی حل شده است.
وی در پایان تصریح کرد: اتحادیه‌ها و زنجیره‌های تولید امروزه خودشان وارد عمل شده‌اند و شرکت پشتیبانی امور دام تنها در مواقع تنظیم بازار با استفاده از اطلاعاتی که از طریق کارشناسان بازار به‌دست می‌آورد، وارد عمل می‌شود و همیشه تولید را مورد حمایت قرار داده است./
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com