خرید تضمینی مرغ در آذربایجان غربی هر کیلوگرم ۵۰ هزار تومان آغاز شد

خرید تضمینی مرغ در آذربایجان غربی هر کیلوگرم ۵۰ هزار تومان آغاز شد
مدیر شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان غربی گفت: خرید تضمینی گوشت مرغ مازاد تولید کنندگان مرغ گوشتی استان به نرخ هر کیلوگرم ۵۰۰ هزار ریال آغاز شد.
داود قربان نژاد روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: با توجه به افزایش تولید مرغ گرم در ماه جاری و به منظور جلوگیری از انباشت غیر متعارف طیور در واحدهای مرغداری و همچنین کاهش تقاضا در بازار مصرف این اقدام انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در راستای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و با در نظر گرفتن جوانب تولید و بازار داخل و بازارهای صادراتی، این شرکت اقدام به خرید و ذخیره سازی گوشت مرغ منجمد کارتنی مازاد تولید در قالب انعقاد قرارداد با تولید کنندگان استان خواهد کرد.
قربان نژاد یادآور شد: شرکت پشتیبانی امور دام استان برای تامین ذخایر استراتژیک خود آماده عقد قرارداد خرید مرغ منجمد در سایزهای یک هزار و ۲۰۰ گرم تا ۲ هزار و ۲۰۰ گرم با مرغداران یا صاحبان زنجیره های تولید و اتحادیه‌های صنفی مربوطه است.
وی ادامه داد: مرغداران در صورت آمادگی جهت انعقاد قرارداد می‌توانند به شرکت پشتیبانی امور دام استان مراجعه کنند.
مدیر شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان غربی گفت: در صورت اعلام قطعی قیمت خرید گوشت مرغ منجمد از طرف شرکت پشتیبانی امور دام کشور طی روزهای آینده بر مبنای قیمت اعلام شده خرید انجام گرفته و در غیر این صورت بعد از اتمام مهلت یک هفته، مجدد کمیته قیمت گذاری استان برگزار و قیمت خرید جدید مرغ منجمد اعلام خواهد شد.
قربان نژاد تاکید کرد: محصولات خریداری شده در سردخانه های استان نگهداری و در زمان کمبود گوشت مرغ گرم و برای حمایت از مصرف کنندگان و تنظیم قیمت بازار اقدام به توزیع گوشت مرغ منجمد در سطح استان می‌شود.
به گزارش ایرنا در روزهای اخیر به علت افزایش قیمت مرغ، خرید این محصول با عدم استقبال شهروندان مواجه شده است.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com