خرید بیش از1500 تن مرغ آماده طبخ توسط پشتیبانی اموردام

خرید بیش از1500 تن مرغ آماده طبخ توسط پشتیبانی اموردام
مدیرکل پشتیبانی اموردام آذربایجان شرقی، از تداوم خرید مرغ آماده طبخ به قیمت مصوب در استان خبرداده و افزود: این امر در راستای حمایت از تولیدکنندگان گوشت مرغ و درروند تنظیم بازار مصرف این محصول صورت می پذیرد.مهندس رضا خدایی در جلسه تنظیم بازار سازمان با اشاره به اینکه تا20 آذرماه 1500 تن مرغ آماده طبخ از پرورش دهندگان مرغ گوشتی خریداری وذخیره سازی شده است گفت: تداوم خرید گوشت مرغ آماده طبخ از قرار هرکیلوگرم 46 هزار ریال توسط اداره کل پشتیبانی اموردام همچنان ادامه دارد. وی با بیان اینکه 3 دوره است با اتحادیه مرغداران گوشتی، برای کل جوجه ریزی استان تفاهم نامه ای سه جانبه بین شرکت پشتیبانی اموردام، اتحادیه مرغداران گوشتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت منعقد شده تا نهاده های مورد نیاز اعضای اتحادیه پس از تایید جوجه ریزی توسط معاونت بهبودتولیدات دامی سازمان دراختیار تولیدکنندگان قرارگیرد گفت: این امر موجب شده ضمن افزایش تولیدگوشت سفید مرغ، قیمت به حالت تعادل برگشته و علاوه برنیاز استان مازاد بر تولید نیز توسط شرکت پشتبانی اموردام خریداری و ذخیره می شود. مهندس خدایی باتاکید به این مطلب که تولیدکنندگان می توانند در صورت تمایل به فروش محصول مازاد خود با رعایت شرایط آماده سازی مرغ برای فروش، با تماس و یا مراجعه به این اداره کل، هماهنگی های لازم را در این ارتباط انجام دهند اضافه کرد: این اداره کل همواره درکنار بهره برداران بوده و با پشتیبانی از تولیدکنندگان طیور استان توانسته است در کنار تنظیم بازار، از هرگونه ضرر و زیان ناشی از کاهش و افزایش قیمت گوشت سفید مرغ تولید شده جلوگیری به عمل آورد. معاون بهبود تولیدات دامی سازمان نیزدر این جلسه با اشاره به اینکه برای تولید بیش از 69 هزار و326 تن گوشت مرغ در استان برنامه ریزی های لازم انجام پذیرفته است گفت: هم اکنون 88 درصد از501 واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه بهره برداری فعال بوده وبا ظرفیت شش میلیون و 678 هزار و 428 قطعه نسبت به پرورش و تولید گوشت مرغ فعالیت می نمایند. مهندس غفور عبدالهی همچنین اضافه کرد: در حال حاضر به طور متوسط، یکصد و 50 الی یکصد و 80 تن مرغ گوشتی به صورت روزانه، در کشتارگاه های صنعتی طیور تبریز کشتار و بعد از آماده سازی روانه بازار مصرف می گردد.
 
نظرات شما
 •  

  ابراهیم زمانی گفت : ۹۱/۰۹/۲۱

  خداوند در همه حال نگهدار وپشتیبانتان باشد براستی که شما حامی مرغدارهای استان بوده و هستید .اگر حمایتهای جنابعالی و اداره مطبوعتان نبود مرغدارها بیش از این متضرر میشدند .کاش مدیران دیگر نیز همچون شما به فکر تولید وتولیدکننده بودند.

  پاسخ...
 •  

  محمد از نوشهر گفت : ۹۱/۰۹/۲۳

  چه عجب،خلاصه یه نفر طوری درباره مرغداری صحبت کرد که معلوم بشه میدونه مرغداری چیه. خدا کنه همه مسئولین مثل ایشون فهیم و منطقی باشن.

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com