جمع‌آوری ۴۱ تن بوقلمون در آمریکا با شیوع بیماری مرگ‌بار

جمع‌آوری ۴۱ تن بوقلمون در آمریکا با شیوع بیماری مرگ‌بار
به گزارش خبر گزاری خبر آنلاین:
اداره ایمنی و بازرسی مواد غذایی آمریکا / USDA دستور داده است تا گوشت بوقلمون مظنون به داشتن باکتری سالمونلا / Salmonella از بازار جمع آوری شود.
به گزارش خبرآنلاین، به همین دلیل فروشگاه معروف Jennie-O بیش از ۴۱ تن از بوقلمون آماده‌شده برای روز شکرگزاری خود را از فروشگاه‌ها جمع‌آوری و معدوم ساخت تا جلوی بیماری مهلک سالمونلا (سالمونلا باکتری باسیل گرم منفی است که در جوجه‌ها و تخم‌مرغ‌ها معمولاً وجود دارد. سالمونلا عامل یکی از شایع‌ترین مسمومیت‌های غذایی است.) گرفته شود، چراکه اداره مذکور پس از آزمایش گوشت‌های فروشگاه، با نتیجه مثبت روبرو شد.
به گزارش خبر گزاری خبر آنلاین:

به گزارش خبر گزاری خبر آنلاین:
نمونه آزمایش‌شده مربوط به بوقلمون تاریخ ۱۱ سپتامبر بوده است و تاکنون بیش از ۷۴ مورد ابتلا به این بیماری که یکی منجر به مرگ شده، مورد تائید مقامات بهداشتی قرارگرفته است.
شیوع بیماری سالمونلا در آمریکا از جولای شروع شد و تعداد ۱۶۴ مورد بیماری در ۳۵ ایالت به ثبت رسید که یک نفر اهل کالیفرنیا جان خود را از دست داد و یک بیمار ۶۳ ساله نیز در بیمارستان بستری شد.
نوامبر ۲۰۱۷ بود که اولین گزارش بیماری مقامات را به خود واداشت اما آن‌ها نتوانستند دلیل شیوع بیماری را بفهمند تا اینکه متوجه شیوع آن شدند
 
کلمات کلیدی بیماری بوقلمون
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com