تولید ۷۱ هزار تن گوشت مرغ در گلستان

تولید ۷۱ هزار تن گوشت مرغ در گلستان
معاون بهبود امور دام و طیور جهادکشاورزی گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۷۱ هزار تن مرغ در گلستان تولید شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۷ درصد افزایش یافته است.
رحمت‌الله سمیعی اظهار کرد: این میزان مرغ در 900 واحد مرغداری گلستان تولید شده که این میزان در سال گذشته 66 هزار تن بوده است.
وی افزود: در این مدت همچنین 14 هزار تن تخم مرغ از 18 واحد تولیدکننده تخم مرغ گلستان روانه بازارهای مصرف شد که این میزان هم چهار درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.
معاون بهبود امور دام و طیور جهاد کشاورزی گلستان تصریح کرد: 70 درصد مرغ و 25 درصد تخم مرغ تولیدی در استان گلستان به دیگر استان‌ها ارسال می‌شود.
سمیعی گفت: پارسال حدود 156 هزار تن مرغ و 28 هزار تن تخم مرغ در گلستان تولید شد.
وی افزود: استان گلستان پارسال با تولید 156 هزار تن گوشت مرغ ،نزدیک به هشت درصد تولید کشور را در اختیار دارد و در جایگاه سوم تولید گوشت مرغ در کشور است.
معاون بهبود امور دام و طیور جهاد کشاورزی گلستان اظهار کرد: همچنین در تولید مرغ مادر نیز پارسال گلستان با تولید 28 هزار تنی با اختصاص 3 درصد تولید کشور رتبه دهم را کسب کرد.
وی با اشاره به اهمیت بخش دام و طیور گفت: بخش دام و طیور با تولید محصولات استراتژیک و مهم مانند شیر، گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم‌مرغ و عسل به عنوان تامین کننده اصلی پروتئین حیوانی مورد نیاز جامعه، مسئولیت بسیار مهمی در حفظ سلامت جامعه دارد.

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com