تولید قراردادی مرغ در تمام نقاط کشور اجرایی می‌شود

تولید قراردادی مرغ در تمام نقاط کشور اجرایی می‌شود
به گزارش خبر گزاری افکارنیوز:
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از تولید قراردادی مرغ در تمام نقاط کشور خبر داد و گفت: بانک‌ها بدون ایجاد محدودیت نسبت به پرداخت تسهیلات بانکی به مرغداران اقدام کنند.

محمدجواد عسکری درباره نشست کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست که با حضور نمایندگان صنعت طیور و معاونین وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد به خبرنگاران گفت: در این جلسه مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی از محل ۹ میلیارد دلار ارز تخصیصی مجلس به منظور نظام یارانه‌ای کشور نسبت به کمک و ارائه مشوق‌های لازم جهت ایجاد انگیزه تولید در صنعت طیور استفاده کند.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: بر اساس نشست انجام شده باید نهاده کلیه واحدهای مرغداری که تا تاریخ ۲۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری اقدام به جوجه‌ریزی کرده‌اند تامین شود و مقرر شد ظرف مدت یک هفته آینده این نهاده‌ها در سامانه بازارگاه بارگذاری و تامین گردد.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس با تاکید بر اینکه باید موانع ارسال نهاده‌های دامی خریداری شده توسط مرغداران از تجار و شرکت پشتیبانی امور دام ظرف مدت ۲۰ روز برطرف شود، عنوان کرد: معاونت برنامه‌ریزی امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی بر اساس مصوبه نشست امروز کمیسیون باید اقدامات لازم در جهت کاهش سود تسهیلات مرغداری‌های بیش از ۳۰ هزار قطعه را فراهم می‌کند، همچنین طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور درخواست افزایش میزان تسهیلات به ازای هر قطعه مرغ و افزایش دوره بازپرداخت آن از ۹ ماه به یک سال مطرح و پیگیری می‌شود.

عسکری با بیان اینکه با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی و معاونت امور تولیدات دامی اقدامات لازم برای خرید تخم مرغ مازاد تولید کنندگان در دستور کار قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: به منظور تسهیل در روند تولید گوشت مرغ مقرر شد سازمان نظام مهندسی کشاورزی در روند تمدید پروانه‌های بهره‌برداری تسریع و مهلت نامه اخذ تسهیلات بانکی در سامانه سیتا بانک کشاورزی به ۱۵ روز افزایش داده شود.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اجرا شدن تولید قراردادی بدون محدودیت با محوریت اتحادیه‌ها در قالب مرغ گرم زنده و یا گرم توسط شرکت پشتیبانی امور دام اظهار کرد: به منظور کمک به صنعت مرغ تخم‌گزار نهاده‌های مورد نیاز آنها به صورت مدت دار ۳ ماهه و بدون کارمزد توسط شرکت پشتیبانی امور دام و با اخذ ضمانت‌نامه بانکی در ماه‌های تیر و خرداد تامین شود.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس یادآور شد: به منظور حمایت از تولیدکنندگان و تولید، تسهیلات دریافتی مرغداران به جای واریز در سامانه بازارگاه مرغدار به حساب جاری متقاضی نزد بانک کشاورزی واریز شود.

عسکری خاطرنشان کرد: بانک‌ها باید بدون توجه به چک‌های برگشتی و بدهی‌های بانکی مرغداران و عدم استعلام از تامین اجتماعی و دارایی و بدون استعلام پروانه پایان کار، پروانه چاه، بخشداری و منابع طبیعی نسبت به پرداخت تسهیلات بانکی به مرغداران اقدام کند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com