توزیع واکسن فوق حاد پرندگان در مرغداری‌ها توسط دامپزشکی

توزیع واکسن فوق حاد پرندگان در مرغداری‌ها توسط دامپزشکی
مدیر کل دامپزشکی استان قزوین گفت:به دلیل حساسیت موضوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان قزوین،تمام واکسن‌های مرغداری‌ها با وسیله نقلیه دامپزشکی حمل و به مرغداری‌ها تحویل داده شده و اجازه ندادیم وارد ادارات شوند.
حمید زینالی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان آبیک اظهار کرد:اهمیت شهرستان آبیک از نظر طیور در کشور و استان قزوین بر کسی پوشیده نیست و اگر مسئله‌ای ایجاد شود کشور تحت تاثیر قرار می‌گیرد چرا که تولید بسیار طیور دراین شهرستان صورت می‌گیرد کشور نمی‌تواند بدون شهرستان اقدامی انجام دهد.
وی با اشاره به اینکه شبکه دامپزشکی شهرستان آبیک تا سه ماه آینده به ساختمان جدید انتقال می‌یابد،افزود:پروژه در حال تکمیل است که تعلل پیمانکار کمی در تکمیل پروژه تاثیر گذاشته است.
مدیر کل دامپزشکی استان قزوین ادامه داد:ساختمان جدید دامپزشکی قابل بهره‌برداری کامل با سیستم دامپزشکی نیست و نیاز به سردخانه،محوطه‌سازی،سیستم گرمایشی و سرمایشی و انبار نگهداری سم و دارو دارد چرا که دامپزشکی بدترین مکان از نظر شیوع بیماری است.
زینالی اضافه کرد: به دلیل حساسیت مو وضع آنفلوآنزای مرغی در استان قزوین،در توزیع واکسن حتی تمام واکسن‌های مرغداری‌ها با وسیله نقلیه خود دامپزشکی حمل و به مرغداری‌ها تحویل داده شده و اجازه ندادیم وارد ادارات شوند.
وی خاطرنشان کرد:با گذشت یک سال و سه ماه موردی از آنفلوآنزای مرغی در استان قزوین گزارش و مشاهده نشده است.
این مسئول تصریح کرد: با راه‌اندازی یک دستگاه نمونه‌برداری مبلغ 600 میلیون ریال کرایه ماشین نمونه از استان قزوین به سازمان دامپزشکی کشور را قطع کردیم.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com