بوی رانت در حوزه نهاده‌های دامی به مشام می‌رسد

بوی رانت در حوزه نهاده‌های دامی به مشام می‌رسد
حجت‌الاسلام احد آزایخواه نماینده مردم ملایر و دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره التهاب بازار و افسارگسیختگی قیمت اجناس و کالاها در سایه عدم نظارت دولت اظهار داشت: شرایط بازار به هیچ وجه مطلوب نیست اگر چه دو متغیر در قضایای فعلی بازار و قیمت‌های لحظه‌ای اجناس  تأثیرگذار است که می‌توانم به تحریم‌ها و شیوع کرونا اشاره کنم که منجر به تعطیلی و یا از رونق اقتصادی افتادن برخی مشاغل و خدمات در کشورمان شده است.
وی تأکید کرد: سوء تدبیری که در کف بازار در شرایط فعلی می‌بینیم فراتر از تأثیر کرونا و تحریم علیه کشورمان است.
دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:‌ضعف نظارت از طرف دولت در شرایط فعلی بازار کاملا مشهود است و با اینکه دولت را دستگاه اجرایی می‌دانیم ولی به همان اندازه هم دستگاه‌‌های نظارتی باید بر عملکرد زیرمجموعه خود رصد کنند تا کار به سرانجام برسد در حالی که ما چنین چیزی را شاهد نیستیم.

بوی رانت در حوزه نهادهای دامی استشمام می‌کنیم
وی گفت: ‌امروز موضوع امنیت غذایی یکی از مهمترین کارهای کشور است در حالی که تولیدکنندگان ما در حوزه مرغ و تخم‌مرغ در خط مقدم اقتصادی کار جهادی انجام داده‌اند اما موضوع نهاده‌های دامی به معضل جدی تبدیل شده است و هر طور که به حوزه نهاده‌های دامی در کشورمان نگاه می‌کنیم بوی رانت از آن استشمام می‌شود.
وی گفت: تحریم‌ها، نبودن‌ها و نداشتن‌ها و وضعیت کرونا را قبول داریم اما وقتی نهاده‌های دامی وارد کشورمان می‌شود و به قیمت منطقی به فروش نمی‌رود ولی در بازار سیاه به هر مقدار بخواهیم موجود است نشان‌دهنده ضعف در نظارت است. این در حالی است که هم اکنون قیمت هر کیلو ذرت و کنجاله در سامانه بازارگاه که زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی است کیلویی 25 هزار تومان است.

وی گفت:‌تفاوت قیمت‌ها در واحدهای صنفی کشور بسیار نگران‌کننده است.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com