بهترین وزن مرغ 1200 تا 1800 گرم است

بهترین وزن مرغ 1200 تا 1800 گرم است
شاهرخ یارویسی با بیان اینکه بهترین‌ کیفیت‌ گوشت مرغ در محدوده وزنی 1200 تا 1800گرم است، گفت: بالا بودن وزن لاشه مرغ سبب می‌شود تا مرغ چربی بطنی و حتی چربی بین بافتی بالاتری داشته باشد و با مصرف مرغ های چاق همه این چربی‌ها  وارد بدن افراد شده و می تواند سلامت آنها را به مخاطره بیاندازد.
وی با بیان اینکه مرغ‌های سبک ارزش تغذیه‌ای بالاتری نسبت به مرغ‌های سنگین دارند، ادامه داد: مرغ‌های سبک، چربی کمتری دارند و میزان مصرف دارو و آنتی بیوتیک‌ها نیز در آن‌ها کمتر از مرغ‌های سنگین است. ضمن اینکه مرغ سبک خوشمزه‌تر و لذیذتر از مرغ‌ سنگین است.
وی با بیان اینکه متاسفانه مردم کرمانشاه به دلایل فرهنگی تمایل بیشتری به خرید و مصرف مرغ‌های با وزن بالای دو کیلوگرم دارند، گفت: باید با فرهنگ‌سازی آنها به سمت خرید مرغ‌های با وزن استاندارد ترغیب کرد.
یارویسی‌ افزود: برای تغییر ذائقه مردم نسبت به مصرف مرغ‌های سنگین وزن باید فرهنگ سازی شده و مزایای استفاده از گوشت مرغ‌های در محدوده وزنی استاندارد به اطلاع مردم رسانده شود.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاهتاکید کرد: فرهنگ مردم در انتخاب سایز مرغ‌ها در تولید این محصول هم نقش اساسی دارد، زیرا اگر استقبال مردم از مرغ‌های با وزن بالا کاهش یابد، به طور قطع تولیدکنندگان به دنبال کاهش دوره پرورش مرغ خواهند رفت.
وی یادآوری کرد: با کوتاه کردن طول دوره پرورش، مرغداران می‌توانند به جای چهار دوره پرورش در سال، پنج و یا حتی شش دوره جوجه‌ریزی داشته باشند که این موضوع سبب خواهد شد تا از تجهیزات مرغداری استفاده بیشتری شود.
 
نظرات شما
 •  

  مرغدار گفت : ۹۹/۱۰/۰۹

  کاش تو این کشور یک قانون اجباری بود تا مسئولین حوزه مرغ یک سال در یک مرغداری با سرمایه خودشان کار می کردند و بعد اگه نظراتشان عملی بود آن موقع برای بقیه نسخه بدهند.

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com