بنیاد مستضعفان در تامین نهاده‌های دامی ورود کند

بنیاد مستضعفان در تامین نهاده‌های دامی ورود کند
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بنیاد مستضعفان در واردات نهاده دامی فعالیت دارد و ما خواستار همکاری و یاری این بنیاد به وزارت خانه در حوزه تامین نهاده دامی هستیم.
سید جواد ساداتی نژاد در نشست هم اندیشی  وزارت جهادکشاورزی و رییس بنیاد مستضعافان انقلاب اسلامی در راستای توسعه کشاورزی و امنیت غذایی افزود: استراتژی ما در وزارت جهاد کشاورزی ارتباط با نهادهایی است که در بخش کشاورزی با قدرت فعالیت دارند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه آخرین اتکا دشمن به امنیت غذایی است و از این طریق کشورها را تهدید می کند، اظهار داشت: باید با هوشمندی حوزه امنیت غذایی را مدیریت کنیم و باید نقش نهادهای انقلابی در این زمینه پررنگ باشد؛ بنابراین ایجاد قرارگاه امنیت غذایی را در دستور کار داریم تا با حضور نهادهای انقلابی بتوانیم مشکلات غذایی کشور را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: مبحث کشاورزی و غذا با بخش های فولاد و خودرو قابل قیاس نیست و اهمیت بالاتری دارد بنابراین هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان می تواند در کنار وزارت جهاد کشاورزی امنیت غذایی کشور را تامین کند.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، بنگاه های اقتصادی بنیاد مستضعفان می تواند با نقش توسعه گری به کمک دامداری های مناطق محروم و روستایی بیاید تا دامداری های کوچک هم ارتقا یابند.
ساداتی نژاد محوری ترین بخش فعالیت های وزارت جهاد کشاورزی، کشاورزی قراردادی دانست و افزود: شرکت ها و موسسات تجاری باید با کشاورزان قرارداد ببندند و با تامین کود، سم، بذر و بیمه محصولات تولید شده را خریداری کنند تا علاوه بر افزایش تولید درآمد کشاورزان نیز افزایش یابد.

وی خواستار قرارداد هلدینگ بنیاد مستضعفان با کشاورزان شد و گفت: ۸۰ درصد از فعالیت های بنیاد مستضعفان مربوط به بخش دامپروری است و ما خواستار ورود بنیاد به بخش زراعت به ویژه باغداری هستیم.
وزیر جهاد کشاورزی پیشنهاد داد: بنیاد مستضعفان برای جلسات قرارگاه امنیت غذایی یک نماینده به ما معرفی کند تا در کنار هم تصمیم گیری کنیم.
وی اضافه کرد: ایجاد شبکه کشاورزی ایران مورد توافق وزارت جهاد کشاورزی و صدا و سیما است تا الگوی مصرف محصولات کشاورزی را فرهنگ سازی کند. در حوزه فرهنگ سازی مصرف محصولات کشاورزی روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی با بنیاد مستضعفان همکاری خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی واردات نهاده
نظرات شما
 •  

  مرتضی زوله گفت : ۰۰/۰۷/۱۳

  سلام لطفا از شما تقاظا دارم به فکر دامدارن باشید ما در حال نابودی هستیم خواستار رفع مشکل نهاده هستیم

  پاسخ...
 •  

  بهزاد غیبی گفت : ۰۰/۰۷/۱۳

  سلام جناب وزیر قرار بود راه وزارت های قبلی را نروید که اساراتژی شمت در تامین نهاده ها بازهم رجوع به همان سیستم دولتی است. شما اگر محبت کنید ارز را در واردات نهاده ها آزاد کنید همین مردم خودشان کشور را آباد میکنند. خود بهتر می دانید اینکار شما باز دخالت دولت در بازار که مشکل اساسی کشور است و دولت ها به دلیل عدم اطمینان به همین مردم اجازه اداره تجارت بین الملل را بطور مستقل به مردم نمی دهند.
  اگر بتوانید کشاورزی قراردادی را با همین شرکت های مردمی به نتیجه برسانید کار کرده اید. لطف کنید ارز این صنعت را آزاد کنید و دخالتی در بازار نکنید...

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com