برزیل و ترکیه اولویت واردات مرغ بر ایران

برزیل و ترکیه اولویت واردات مرغ بر ایران
تصویر:گوشت مرغ
مدیرکل دفتر امور بازرگانی وزارت صمت در مورد جزییات واردات مرغ اظهار کرد: واردات مرغ برای تامین ذخایر راهبردی انجام می‌شود یعنی شرکت پشتیبانی امور دام فعلا مجاز است تا سقف 50 هزار تن از کشورهایی که امکان تامین مرغ از آنها وجود دارد و واردات از آنها سهل‌ الوصل بوده مانند ترکیه و برزیل طبق مصوبه دولت و کارگروه تنظیم بازار، وارد کشور کند.
وی افزود: در سطح کشور روزانه 6 الی 7 هزار تن گوشت مرغ نیاز داریم، بخش عمده آن از طریق تولید تامین می‌شود و در مواقعی زمانی که بازار دچار تلاطم می‌شود از ذخایر راهبردی استفاده می‌شود که سقف مصوب آن 30 هزار تن است که همیشه باید در دسترس باشد.
این مقام مسئول در وزارت صمت ادامه داد: شرکت پشتیبانی امور دام از این محل الان هم روزانه 500 تا 1000 تن عرضه می‌کند. برای تامین دوباره آن یا باید از طریق تولید داخل عمل کرد یا واردات انجام داد. از آنجا که برای تولید داخل تقاضا وجود دارد و امکان ذخیره‌سازی نیست و ذخیره‌سازی با جمع کردن از بازار مشکل ایجاد می‌کند از طریق واردات اقدام شده است.
بیک زاده تصریح کرد: محموله‌هایی که از طریق ترکیه وارد کشور می‌شوند کوچکتر هستند و از طریق زمینی وارد می‌شوند و به همین علت سریع‌تر می‌رسند و قابلیت اینکه ظرف 4 یا 5 روز این اتفاق بیافتد وجود دارد.
وی ادامه داد: اما محموله‌های برزیلی از طریق کشتی خواهد بود و بیشتر طول می‌کشد. علاوه بر این واردات مرغ ضوابطی هم دارد و نیاز به ذبح اسلامی تاییدات دامپزشکی را دارد. برای این مسائل اقدام شده و این مصوبه درحال اجرا است.
بیک زاده همچنین بیان کرد: محدودیتی برای اینکه از کدام کشور به چه میزان وارد شود وجود ندارد. قرار بر این شد که به هر اندازه که کشش وجود داشته باشد و قیمت کمتر باشد از طریق شورای خرید شرکت پشتیبانی نسبت به خرید مرغ اقدام کند.
 
نظرات شما
 •  

  شیرازی گفت : ۹۹/۱۲/۲۷

  این همه نقشه سرهم کردین که به اینجا برسین در سال 99 نزدیک به 35 میلیون جوجه یکروزه از بازار به صورت جوجه ویا تخم مرغ حذف شد به دلیل اینکه برای پرورش جوجه نهاده نداشتیم .کثافت ترین کار رو با تولید کننده ها کردین ننگ برشما الان هم که عرضه نظارت بر توزیع رو ندارین با واردات بلای جان بخش تولید بشوید دیگه رمقی در پیکر بیجان تولید نمونده صنعت طیور فاتحه اش رو بخونید

  پاسخ...
 •  

  بابیشتین گفت : ۰۰/۰۱/۰۵

  همین بازار آشفته مرغ که عمدا هم ایجاد شده (چون مدیریت تولید و توزیع مرغ را یک بچه هم میتونه انجام بده)نشان میده نفوذ مافیای انگلیسی در سیستم مدیریتی کشور تا چه عمقی رخنه کرده، ایران منو ببخش و شرمنده ام که نمیتونم کاری برات کنم !!!

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com