بازار گوشت مرغ تابع قیمت دستوری نیست

بازار گوشت مرغ تابع قیمت دستوری نیست
تصویر:محمد رشیدی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: افزایش قیمت گوشت مرغ حاصل زیان مرغداران در ماه‌های گذشته به دلیل کمبود نهاده دامی در بازار است.
محمد رشیدی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، در خصوص کنترل بازار گوشت مرغ با استفاده از قیمت مصوب، گفت: هر نوع بازاری تابع تقاضا و سیاست‌گذاری است و از دستور تبعیت نمی‌کند، نباید با بازارها به صورت دستوری برخود شود.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید تقاضای موجود بازار سنجیده، سیسات‌گذاری لازم اعمال و در صورت نیاز از تولید حمایت شود، ادامه داد: در حال حاضر لازم است تا از تولیدکننده گوشت مرغ حمایت کنیم، مرغداران طی ماه‌های گذشته زیان بسیار زیادی را تحمل کرده‌اند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت گوشت مرغ حاصل زیان مرغداران در ماه‌های گذشته به دلیل کمبود نهاده در بازار است، تصریح کرد: این احتمال وجود دارد که طی ماه‌های آینده شاهد افزایش قیمت گوشت قرمز نیز باشیم بنابراین باید از اکنون دامداران مورد حمایت قرار بگیرند.
رشیدی، اضافه کرد: بعد از پایان دوران قرنطینه به دلیل شیوع ویروس کرونا، تقاضا در بازار گوشت مرغ در حالی افزایش پیدا کرد که با کاهش تولید مواجه بودیم.
وی با تاکید بر اینکه می‌توان با حمایت از مرغداران و دامداران هزینه تولید آنها را کاهش دهیم، عنوان کرد: برای رسیدن به قیمت 15 هزار تومانی مصوب گوشت مرغ لازم است تا از مرغدارن حمایت کنیم.
 
نظرات شما
 •  

  مجید بزرگ زاده گفت : ۹۹/۰۴/۱۰

  در شرایطی که تامین دان با ارز دولتی انجام میشود قیمت مصرف کننده باید تابع تصمیم دولت باشد.

  پاسخ...
 •  

  mehran گفت : ۹۹/۰۴/۱۰

  خوب جای خوشبختی داره که به هر حال یکی پیدا شد یه حرف درست بزنه تاببینیم در عمل چی میشه.
  علت جای خوشبختی اینه که تا بحال کسی حتی حرف درست هم نمیزد. واقعا دستوری نمیشه و باید برنامه ریزی شده باشه

  پاسخ...
 •  

  شیرازی گفت : ۹۹/۰۴/۱۴

  حرف حساب می زنند باید با این نمایندگان هم لابی کرد هرچی باشه کمیسیون کشاورزی مجلس هست باید بهشون واقعیت کف بازار رو رسوند که اشتباه محاسباتی نداشته باشند

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com