وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:
بارگذاری نهاده‌های دامی با ارز نیمایی در سامانه بازارگاه

بارگذاری نهاده‌های دامی با ارز نیمایی در سامانه بازارگاه
به گزارش خبر گزاری ایمنا:
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بارگذاری نهاده‌های دامی نیمایی روی سامانه بازارگاه انجام شده و نهاده‌ها در دسترس دامداران و مرغداران قرار دارد.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی‌، سیدجواد ساداتی‌نژاد در حاشیه نشست وبیناری هماهنگی پرداخت تسهیلات به مرغداران، دامداران و در طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اظهار کرد: یکی از بخش‌های مهم در راستای اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، بخش تولید در صنعت دام و طیور و حوزه غذا است که امروز آخرین نشست هماهنگی بین بخش‌های مختلف را در سراسر کشور داشتیم.

وی افزود: تأمین سرمایه در گردش برای دامداران و مرغداران از دیگر مسائل مهم برای ما است که در این راستا از امروز تا پایان طرح، کارگروه مشترکی بین معاونت بازرگانی و بانک کشاورزی تشکیل شده و روند ثبت متقاضیان به بیش از دو هزار نفر رسیده است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: بانک کشاورزی هم در شعب منتخب خود کار را به صورت سه شیفت پیگیری خواهد کرد تا مشکلات سرمایه در گردش به سرعت برطرف شود.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: طبق بخشنامه بانک مرکزی، مصوبه سران سه قوه و مجوز هیئت دولت، این تسهیلات در سه بخش ۱۰، ۱۲ و ۱۵ درصد سود تخصیص می‌یابد که ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این کار در نظر گرفته شده است.

ساداتی‌نژاد افزود: همه موانع برای دریافت تسهیلات معلق شده است تا به سهولت کار به پیش برود.

وی اضافه‌کرد: دامداران و مرغداران روی سامانه بازارگاه ۵۰ درصد از نهاده را از طریق تسهیلات دریافت می‌کنند و ۵۰ درصد باقی مانده، هم به صورت واریز نقدی و هم به صورت توافق با فروشنده قابل اجرا است.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: بارگذاری نهاده‌های دامی نیمایی روی سامانه بازارگاه انجام شده و نهاده در دسترس دامداران و مرغداران قرار دارد و افراد می‌توانند براساس سهمیه نهاده دریافت کنند، این فرایند ادامه خواهد داشت و هیچ نگرانی بابت سرمایه در گردش وجود ندارد.

ساداتی‌نژاد با اشاره به خرید تضمینی مرغ و تخم‌مرغ در صورت مازاد تولید، مطرح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام کشور در صورت مازاد تولید آمادگی خرید دارد، بر این اساس جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مرغداران برای جوجه‌ریزی نگرانی نداشته باشند، ادامه‌داد: شرکت پشتیبانی امور دام با مرغداران عقد قرارداد خواهد کرد و مرغ تولیدی از تولیدکنندگان خریداری خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در تولید شیر هم اگر مازاد تولید احتمالی به وجود آید، با همکاری شرکت‌های خصوصی لبنی شیر مازاد از اقصی نقاط کشور جمع‌آوری و خریداری خواهد شد؛ همچنین تعاون روستایی هم برای این امر تجهیز شده است.

ساداتی‌نژاد گفت: با اهتمام مرغداران، دامداران، شیلات و دامداران روستایی و عشایری این طرح به نحو مطلوب انجام شود.
 
نظرات شما
 •  

  سید مجید نعیمی گفت : ۰۱/۰۳/۰۳

  جناب وزیر چطور به حرف شما اعتماد کنیم

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com