ایجاد زنجیره دانشگاهی برای تولید دارو و مکمل‌های غذایی دام و طیور

ایجاد زنجیره دانشگاهی برای تولید دارو و مکمل‌های غذایی دام و طیور
تصویر:مرتضی رضایی - معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ارتباط موسسات دانشگاهی با بخش‌های مختلف این معاونت برای ایده‌پردازی و ایجاد یک زنجیره دانشگاهی در زمینه تولید داخلی داروها و مکمل‌های مورد نیاز بخش دام، طیور و آبزیان است.
به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، مرتضی رضایی در بازدید از پارک علم و فناوری گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی اظهارداشت: باید حلقه‌های تولید در کشور به هم متصل شوند تا بتوانیم فاصله تولید و صنعت کشور با دنیا را کاهش دهیم.
وی با بیان این که حدود 11 میلیون تن شیر، 2.5 میلیون تن گوشت مرغ و یک میلیون تن تخم مرغ سالانه در کشور تولید می‌شود، افزود: این صنعت در کشور به نسبت دیگر صنایع در استفاده از دانش و تکنولوژی پیشرو است، بنابراین وسعت کار برای بخش دانشگاهی در این صنعت بسیار زیاد است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: رسانه ملی باید نتایج علمی به دست آمده از تحقیقات محققین را به مردم اطلاع‌رسانی کند که در این زمینه نیاز به تلاش بیشتر وجود دارد.
وی افزود: بسیاری از دستاوردهای تحقیقاتی محققین بخش کشاورزی در مکمل‌ها و داروهای دام و طیور استفاده می‌شود و لازم است دامداران با این دستاوردها آشنا شوند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com