اهمیت اقتصادی و اجتماعی پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

اهمیت اقتصادی و اجتماعی پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان
شمس الله شریعت نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید براینکه پرندگان مهاجر در تمامی دنیا ناقل ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هستند، گفت: این بیماری مشترک میان انسان و دام است و از طریق پرندگان و طیور منتقل می شود.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: هر چند تاکنون موردی از ابتلای انسان به این بیماری گزارش نشده است اما بی شک باید اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار گرفته و هوشیار باشیم.
با یادآوری اینکه پرندگان مهاجر عامل اصلی شیوع ویروس آنفلوانزای فوق حاد است، افزود: این موضوع امری بسیار بدیهی است و مانند دو دو تا چهارتا است در واقع پرندگان مهاجر خود مقاوم هستند اما بیماری را به راحتی منتقل می کنند.

افرادی که اعلام می‌کنند پرندگان مهاجر عامل شیوع ویروس آنفلوآنزای پرندگان نیستند کارشناس واقعی نیستند

وی ادامه داد: بی شک افرادی که اعلام می‌کنند پرندگان مهاجر عامل شیوع ویروس آنفلوآنزای پرندگان نیستند از اطلاعات و تخصص کافی برخوردار نبوده و کارشناس واقعی نیستند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان باید تدابیر پیشگیرانه در دستور کار سازمان دامپزشکی قرار گیرد، گفت: دستگاه‌های ذیربط باید تدابیر مناسبی را برای پیشگیری از شیوع این بیماری داشته باشند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com