انتقاد اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور از وزارت صمت

انتقاد اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور از وزارت صمت
اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران از رویه جدید وزارت صمت برای تشکیل جلسات با برخی شرکت‌های خاص که منجر به ایجاد فرصت‌های ویژه تجاری و رانت برای آنها می‌شود، انتقاد کرد.
اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران در نامه ای به «حسین مدرس خیابانی» سرپرست وزارت صمت خواستار لغو رویه‌های جدید برای تشکیل جلسات خاص با برخی شرکتهای تجاری شد. در متن این نامه آمده است:
استحضار دارید شفافیت، رفع تبعیض و انحصار و ضابطه مند شدن روابط وزارت تحت مسئولیت حضرتعالی با فعالین اقتصادی، اصلی‌ترین مطالبه و نیاز حال حاضر فضای تجاری کشور محسوب می گردد که در حوزه تأمین کالاهای اساسی اهمیت دوچندان می یابد. لکن متاسفانه طی ماه‌های اخیر برگزاری برخی جلسات با شرکت‌های خاص تحت عناوین مختلف از جمله شرکت‌های برتر، یا شرکت های توانمند و ارائه اطلاعات یا تصمیماتی که شائبه ایجاد فرصت ویژه تجاری برای شرکت‌های خاص در پی دارد عملا و علنا با انتظارات به حق مندرج در صدر این نامه و شناخت قبلی از رویکرد جنابعالی به ویژه توجه خاص به اصل تعامل دولت با تشکل های قانونی به منظور پیشگیری از هرگونه رانت و فساد احتمالی نیز در تضاد می باشد.
در همین ارتباط گزارشات و اعتراضات متعددی از طریق اعضا واصل گردیده مبنی بر اینکه بعضا شرکت های خوش سابقه هفته ها در انتظار تایید ثبت سفارش بوده و علیرغم درخواست این اتحادیه هیچگونه ضابطه مشخصی برای تایید یا عدم تایید درخواست شرکت‌های مختلف ابلاغ نگردیده است.
همچنین اخیرا نیز جلسه ای با حضور تعداد معدودی از اعضای این اتحادیه در وزارت صمت تشکیل گردیده که اساسا مشخص نمی باشد دعوت از آنها بر اساس چه ضوابطی بوده و آیا دیگر اعضای این اتحادیه مشمول این ضوابط بوده اند یا خیر؟ و کدام مرجع صالحی بر اساس کدام شاخص تطابق این ضوابط را تایید نموده است.
علی ایحال این اتحادیه پیرو گزارشات قبلی و حسب وظایف قانونی تشکل های رسمی از جنابعالی درخواست می نماید نسبت به تدوین و ابلاغ شاخص های مورد نظر وزارت متبوع برای ایجاد فرصت های تجاری برابر و امکان استفاده از ظرفیت و توان همه فعالین اقتصادی مجاز در تامین اقلام اساسی کشور را امر به ابلاغ فرمایید و حسب صلاحدید نسبت به اصلاح بعضی رویه‌های مبهم جاری دستور عاجل مبذول فرمایید.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com