افزیش قیمت تخم مرغ در میان تایید و تکذیب ها

افزیش قیمت تخم مرغ در میان تایید و تکذیب ها
به گزارش خبر گزاری صداو سیما:
مدیرعامل اتحادیه مرغ‌های تخم گذار گفته قیمت مصوبی برای تخم مرغ وجود ندارد و نرخ فعلی فقط برای عبور از بحران حذف ارز ترجیحی بود.

در روز‌های گذشته قیمت تخم مرغ افزایش یافته و بالاتر از نرخ مصوب (هر شانه ۷۹ هزار و ۶۰۰ تومان) به فروش می‌رسد.

دولت هرگونه افزایش قیمت را غیرقانونی دانسته و اعلام کرده هر شانه تخم مرغ باید با قیمت مصوب عرضه شود اما در بازار قیمت‌ها در محدوده ۸۵ تا ۱۰۰ هزار تومان است.

با وجود افزایش قیمت‌ها معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان اصفهان اعلام کرده قیمت تخم مرغ در اصفهان بالا نرفته است.

شریفی افزود: تخم مرغ‌هایی که قیمت بالاتر دارند از خارج استان وارد می‌شوند و پرونده تخلف برای این شرکت‌ها تشکیل شده است.

معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان اصفهان در حالی تاکید کرده فروشندگان باید تخم مرغ را با قیمت مصوب عرضه کنند که مدیرعامل اتحادیه مرغ‌های تخم گذار اصفهان خبر افزایش قیمت‌ها را تایید کرده اما علت گرانی‌ها را نبود نظارت دانسته است.

خسرو منصوری با بیان این که واحد‌های زیر مجموعه اتحادیه تخم مرغ را با قیمت مصوب سی و یکم اردیبهشت ماه عرضه می‌کنند، تصریح کرده قیمت مصوب برای تخم مرغ وجود ندارد و قیمتی که اعلام شده فقط برای همکاری با دولت و عبور از بحران حذف ارز ترجیحی بود که قرار بود برای ۲ ماه باشد.

وی با بیان اینکه قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ برای تولید کننده تقریباً ۴۴ هزار تومان است، افزود: قیمتی که در حال حاضر تولید کننده برای هر کیلو تخم مرغ به شرکت‌های پخش و خرده فروشی‌ها عرضه می‌کند ۳۴ هزار و ۸۰۰ تومان است.

مدیرعامل اتحادیه مرغ‌های تخم گذار با تاکید بر این که تولید کنندگان با حذف ارز ترجیحی با کاهش نقدینگی رو به رو و متضرر شده اند، گفت: در مجموع ما افزایش قیمتی نداشتیم و حتی در مقطعی تخم مرغ را زیر قیمت مصوب عرضه کردیم و ریشه گرانی‌های اخیر را باید در نبود نظارت‌ها جست وجو کرد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com