افزایش تقاضا جوجه یک روزه بازار بوقلمون را به سمت رانتی شدن برده است

افزایش تقاضا جوجه یک روزه بازار بوقلمون را به سمت رانتی شدن برده است
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: به دلیل استفاده برخی تولیدکنندگان جوجه یک روزه بوقلمون از حمایت‌های دولتی با افزایش تقاضا فضای بازار به سمت رانتی شدن هدایت شده است.
علی ابراهیمی، در خصوص توزیع جوجه یک روزه بوقلمون دولتی، گفت: متاسفانه هر جایی که جریان توزیع دولتی باشد شاهد حضور دلالان، واسطه و در نهایت شکل گیری مافیا در آن بخش هستیم.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جوجه یک روزه بوقلمون تقریبا تا 10 سال گذشته از طریق کشورهای اروپایی تامین می‌شد، ادامه داد: با وجود واردات جوجه یک روزه بوقلمون از کشورهای اروپایی همواره  مشکل در تامین آن با اعمال تحریم‌ها وجود داشت.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گوشت بوقلمون در حدفاصل بین گوشت قرمز و گوشت مرغ قرار گرفته و نشان داده است به عنوان یک مکمل تامین مواد پروتئینی به خوبی عمل می‌کند، عنوان کرد: طی سال های گذشته مزارع بوقلمون مادر در کشور راه اندازی و امکان تامین جوجه یک روزه بوقلمون نیز در کشور فراهم شد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل استفاده برخی تولیدکنندگان جوجه یک روزه بوقلمون از حمایت‌های دولتی با افزایش تقاضا فضای بازار به سمت رانتی شدن هدایت شده است، تصریح کرد: در صورت بروز مشکلات جدی و دریافت گزارش در زمینه تامین و توزیع جوجه یک روزه بوقلمون کمیسیون کشاورزی به موضوع ورود و توضیحاتی از وزارت جهاد کشاورزی دریافت می‌کند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com