افزایش قیمت جوجه یکروزه منتفی است

افزایش قیمت جوجه یکروزه منتفی است
غلامعلی فارغی دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه در گفتگو با صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت بازار جوجه یکروزه اظهار کرد: علی رغم افزایش قیمت نهاده ها، قیمت کنونی جوجه یکروزه در بازار متعادل است و پیش بینی می‌شود که به سبب افزایش ۱۰ میلیون تنی تولید در دی ماه، روند فعلی قیمت در بازار حفظ شود.

وی نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه را ۲ هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: نرخ فعلی جوجه یکروزه در بازار نشان می‌دهد که قیمت نسبت به سال ۹۵، ۶۰ درصد رشد داشته است.

فارغی ادامه داد: ستاد تنظیم بازار در سال ۹۵، قیمت مصوب هر قطعه جوجه یکروزه را ۱۷۰۰ تومان اعلام کرد که این امر نشان می‌دهد قیمت‌های فعلی علی رغم رشد چشمگیر نهاده‌های دامی، نوسان چندانی نداشته است.

این مقام مسئول متوسط قیمت جوجه یکروزه از ابتدای سال تا کنون را یک هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که میانگین قیمت تمام شده تولید ۲ هزار و ۲۰۰ تومان بوده که این امر بدان معناست که مرغداران مادر حداقل ۲۰ تا ۲۵ درصد معادل ۵۰۰ میلیارد تومان در میانیگن ۹ ماهه زیان کردند که اگر این روند در بازار استمرار می‌یافت، تولیدکنندگان دیگر قادر به ادامه تولید نبودند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت جوجه یکروزه طبق روال سال‌های قبل به سبب ازدیاد تقاضا در ماه‌های دی و بهمن افزایش می‌یابد، بیان کرد: با توجه به افزایش تولید ۱۰ میلیون قطعه جوجه یکروزه و افزایش سن گله‌ها، نوسان قیمتی برای بازار متصور نخواهیم بود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه در پایان تعادل قیمت جوجه را منوط به استمرار صادرات دانست و افزود: این در حالی است که با ممنوعیت صادرات جوجه یکروزه شاهد مازاد تولید مرغ گوشتی خواهیم بود که این امر بر از بین رفتن تعادل بازار جوجه تاثیر بسزایی دارد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com