اصفهان رتبه دوم تولید تخم مرغ را در کشور دارد

اصفهان رتبه دوم تولید تخم مرغ را در کشور دارد
 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: در استان اصفهان هفت و نیم میلیون مرغ تخم گذار وجود دارد و اصفهان رتبه دوم تولید تخم مرغ کشور را به خود اختصاص داده است.
حسین ایراندوست  با اشاره به تعداد ۲۲۰ واحد فعال تولید تخم مرغ با ظرفیت ۱۲ میلیون قطعه و تولید سالیانه ۱۰۵ هزار تن تخم مرغ و رتبه دوم کشور در ظرفیت و تولید تخم مرغ اظهار داشت: در استان اصفهان هفت و نیم میلیون مرغ تخم گذار در استان اصفهان وجود دارد.
وی افزود: ستاد تنظیم بازار کشور هر کیلوگرم تخم مرغ را با قیمت نه هزار و ۵۰۰ تومان برای تولیدکننده و برای مصرف کننده یازده هزار تومان به ازای هر کیلوگرم مصوب کرد.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان به تولید شیرخام در اصفهان هم پرداخت و افزود: امسال یک میلیون و ۴۴۰ هزار تن شیر در استان اصفهان تولید می‌شود که در ستاد تنظیم بازار قیمت دو هزار و ۹۰۰ تومان در استان اصفهان عملیاتی نشده است.
وی با اشاره به محدودیت توزیع نهاده‌های طیور در استان اصفهان گفت: از اول تیرماه نهاده ذرت هم به سامانه بازارگاه اضافه شد تا همراه کنجاله سویا و جو تأمین شود و امیدواریم در ماه‌های آینده مسئله تأمین نهادهای دامی و طیور مرتفع شود.

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com