از نوسانات قیمت دلار تا ضعف در مدیریت بازار

از نوسانات قیمت دلار تا ضعف در مدیریت بازار
عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از عملکرد دولت در زمینه مدیریت بازار گوشت قرمز انتقاد کرد.
جلال محمودزاده، با اشاره به افزایش قیمت گوشت در روزهای اخیر به عوامل تاثیرگذار برگران این کالا اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی به دلیل مدیریت نادرست و ضعف در وزات جهادکشاورزی نیازمند واردات گشوت قرمز هستیم.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چند سال گذشته به دلیل شیوع تب برفکی در دام های 21 استان کشور، تعداد قابل توجهی از دام ها سبک و سنگین را از دست دادیم و انتظار می رفت که دولت قبل از شیوع این بیماری به همه دام ها از گسترش آن جلو گیری می کرد اما چنین اقدامی صورت نگرفت.
نماینده مردم مهاباد در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: بعد از شیوع بیماری دولت باید ستهیلات ارزان قیمت در اختیار دامداران قرار می داد تا دام جایگزین تهیه و خسارت جبران شود اما با بی توجهی دولت به این امر میزان تولید گوشت قرمز کاهش یافت و به سمت واردات این محصول رفتیم.
وی با انتقاد از وابستگی به واردات گوشت قرمز، گفت: از آنجایی که واردات گوشت قرمز با دلار صورت می گیرد، نوسانات ارزی باعث شد گوشت قرمز در روزهای اخیر نیز افزایش یابد و با توجه به عدم مدیریت بازار ارز، پیش بینی می شود روند گرانی گوشت قرمز ادامه پیدا کند.
محمودزاده در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بخش پشتیبانی دام وزارت جهادکشاورزی نیز به وظایف خود عمل نکرده است، توضیح داد: واحد پشتیبانی دام وظیفه تنظیم بازار ارز را برعهده دارد به نحوی که اگر محصولی گران شد باید با در نظر گرفتن یارانه کالا مورد نیاز با قیمت مناسب ارائه شود .
این نماینده مجلس ادامه داد: این واحد نه تنها قیمت نهاده های دامی را مدیریت نکرد که به گرانی نهاده ها به دلیل افزایش قیمت دلار دامن زد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با این حساب بیماری دام، عدم جایگزینی دام تلف شده، افزایش قیمت دلار و مدیریت ضعیف از جمله عوامل گرانی قیمت گوشت است که با توجه به ادامه دار بودن این موارد، گرانی گوشت نیز ادامه خواهد داشت.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com