ارز 4200 تومانی، قیمت نهاده ها را کاهش نداد

ارز 4200 تومانی، قیمت نهاده ها را کاهش نداد
به گزارش خبر گزاری خانه ملت:
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: متاسفانه قیمت نهاده‌های دامی مانند ذرت، جو دامی و سویا رشد ۵۰ درصدی داشته درحالی که تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال جاری کماکان وجود دارد.
جلال محمود زاده در مناظره خبری خبرگزاری خانه ملت در مورد دریاچه ارومیه

جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اثرات حذف ارز دولتی در زمینه تامین کالاهای اساسی، گفت: در شرایطی که ارز 4200 تومانی حذف نشده و تنها این موضوع در لایحه بودجه 1401 مطرح شده تاثیر روانی بسیار زیادی بر بازار داشته و قیمت برخی از اقلام از جمله گوشت مرغ و گوشت قرمز را افزایش داده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع حذف ارز دولتی در لایحه بودجه سال آینده برای دامداران، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نگرانی‌هایی را به همراه داشته و میزان عرضه نهاده‌های دامی در بازار کاهش یافته است، عنوان کرد: دولت برای حذف ارز دولتی باید شرایط لازم را فراهم کند زیرا حذف یکباره آن تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و صادرکنندگان را با سردرگمی و تنش مواجه می‌کند.

وی با بیان اینکه دولت برای حذف و یا جایگزینی ارز دولتی باید تدابیر اساسی اتخاذ کند، تصریح کرد: متاسفانه طرح موضوع حذف ارز 4200 تومانی اثرات روانی بسیار زیادی را بر جامعه و بازار داشته است و اثرات روانی این موضوع بیشتر از اثر واقعی آن بوده و هزینه تمام شده تولید محصولات کشاورزی را افزایش می‌دهد.

محمود زاده با تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر دولت برای تامین ارز مورد نیاز نهاده‌های دامی و واردات کالاهای اساسی به نحوی عمل می‌کند به مانند اینکه ارز دولتی حذف شده است، عنوان کرد: متاسفانه قیمت نهاده‌های دامی مانند ذرت، جو دامی و سویا رشد 50 درصدی داشته درحالی که تخصیص ارز 4200 تومانی در سال جاری کماکان وجود دارد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com