اردبیل ظرفیت تولید و عرضه ۴۳ هزار تن گوشت مرغ را دارد

اردبیل ظرفیت تولید و عرضه ۴۳ هزار تن گوشت مرغ را دارد
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: اردبیل ظرفیت تولید و عرضه سالانه بالغ بر ۴۳ هزار تن گوشت مرغ را دارد.
معرفت آذری در نشست با مدیران اتحادیه تعاونی های مرغداری استان اردبیل افزود: در حال حاضر تعداد ۳۹۵ واحد مرغداری گوشتی به ظرفیت شش میلیون ۸۹۹ هزار قطعه طی هر دوره در این استان فعال است.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود در صورتی که چهار دوره جوجه ریزی انجام گیرد بیش از ۴۳ هزار تن گوشت مرغ در استان تولید و به بازار مصرف عرضه شود.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه این میزان تولید ۱۱ هزار تن مازاد بر مصرف استان است، به ارسال تولید مازاد به سایر استان های همجوار اشاره کرد.
وی با اشاره به تخصیص تسهیلات بانکی برای مکانیزاسیون و تجهیز مرغداری ها و دامداری های استان از مرغداران و دامداران خواست جهت استفاده از این تسهیلات نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.
آذری همچنین رعایت موازین بهداشتی برای مهار تلفات ناشی از بیماری آنفلوآنزای حاد مرغی را ضروری دانست و یادآور شد: مرغداری ها با اقدامات لازم ضمن کاهش هزینه درمان از تلفات سهمگین جلوگیری نمایند.
وی آمار مرغداری های گازکشی شده استان را تا آخر سال گذشته حدود ۲۵۸ واحد برشمرد و تاکید کرد که مرغداران تا پایان سال جاری فرصت دارند نسبت به مراجعه به شرکت گاز جهت گازکشی اقدام کرده و از یارانه دولتی در این خصوص بهره مند شوند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com