ادعای انجمن مرغداران؛ قیمت تمام شده مرغ ۱۳۵۰۰ تومان است

ادعای انجمن مرغداران؛ قیمت تمام شده مرغ ۱۳۵۰۰ تومان است
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت:با در نظر گرفتن فاکتورها و مولفه های موثر برتولید،قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده حدود ۹ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.
حبیب اسدالله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشوراظهار کرد:بر اساس آنالیز تصویب شده در جلسه کارگروه برنامه ریزی تولید وزارت جهاد کشاورزی با حضور نمایندگان تشکل‌ها،قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده 9060 تومان تعیین گردید.
وی افزود:این قیمت با لحاظ تامین کلیه نهادها و هزینه های تولید با ارز 4200 تومانی صورت گرفت.در حالی که حدود 30 درصد نهاده ها و هزینه‌ها از جمله ریزمغذی‌ها، واکسن‌ها ،دارو و غیر و.... با نرخ آزاد تامین می‌شود.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد:این تفاوت ها قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده را به 9500 تا 9600 تومان و قیمت مرغ گرم را بالاتر از 13 هزار و 500 تومان می‌رساند.
اسدالله نژاد با انتقاد شدید از تاخیر کارگروه تنظیم بازار مرغ در تصویب و ابلاغ قیمت جدید بر اساس قیمت موافه های تولید افزود:قیمت اعلامی وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید تشکل ها نیست و تصویب آن موجب زیان مرغداران است اما دست‌هایی در کار است تا تصویب همین قیمت حداقلی که منافع تولیدکنندگان را هم تامین نمی‌کند به هر دلیل به تاخیر بیفتد.
وی با بیان اینکه تولیدکنندگان نباید تاوان اشتباهات دستگاه های مسئول در تامین و توزیع نهاده ها به نرخ مصوب را بدهند گفت: وزیر جهادکشاورزی باید پاسخگوی قصور و اشتباهات انجام شده در تامین توزیع نهاده ها در کشور و سودجویی های کلان در توزیع نهاده ها باشد.
وی افزود :در شش ماهه دوم سال 97 حدود 3.7 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی برای تامین نهاده‌ها اختصاص داده شد که هیچگاه نهاده با این ارز به دست تولیدکننده نرسید و به جیب دلالان و واسطه‌ها رفت و هنوز هم نهاده به نرخ مصوب به دست مرغداران نمی رسد و مشکل جدی در تامین به موقع نهاده ها وجود دارد.
نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور تاکید کرد که متوسط قیمت هر کیلو دان آماده از مبدا کارخانجات خوراک دام و طیور کشور برای واحدهایی که دان اماده استفاده می کنند حدود3250 تومان است افزود: قیمت تمام شده هر کیلو مرغ برای این مرغداران بالای ده هزار تومان است و این مرغداران حداقل 30 درصد تولید کشور را در اختیار دارند.
 
نظرات شما
 •  

  مجید علیزاده گفت : ۹۸/۰۳/۲۱

  سلام و عرض خسته نباشید ، با توجه به فرمایشات رهبر معظم مبنی بر سال رو نق تولید کاملا مشخص است که دستهای پنهانی در کار است که تولید کنندگان را زمین گیر کند و شاید حذف بزرگتر ی داشته باشند و اون هم زمین گیر کردن کشور و محتاج کردن به بیگانگان چون من خودم از نزدیک شاهد هستم که با چه زحمتی گوشت مرغ با کیلویی ۹۵۰۰ ال۹۶۰۰ تومان تولید شده و حالا می بایست با قیمت ۷۸۰۰ به فروش برسانند که موجب زمین گیر کردن مرغ دا ران جزو کم سرمایه و اضافه َشدن فقرا شود و به قولی (با سیاست غلط مسئولین از سال گذشته آمار فقرا زیاد تر شود ) .

  پاسخ...
 •  
  مجید علیزاده گفت : سلام و عرض خسته نباشید ، با توجه به فرمایشات رهبر ...

  تولید کننده گفت : ۹۸/۰۴/۱۰

  حرف حق جواب نداره

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com