افزایش صادرات گوشت گوساله بریتانیا
بریتانیا در ماه فوریۀ گذشته 10500 تن صادرات گوشت گوسالۀ تازه و منجمد داشت که در مقایسه با تاریخ مشابه سال گذشته 54 درصد افزایش داشته است که بالاترین رقم صادرات ماه فوریه از سال 2011 میلادی تاکنون است.
 
حمایت 16 میلیون دلاری برای توسعۀ مزارع پرورش حشرات
کمپانی Better Origin که یک شرکت انگلیسی تکنولوژی کشاورزی است به منظور توسعه و پرورش آسان تر و اتوماتیک فارم های پرورش حشرات 16 میلیون دلار هزینه جمع آوری کرد.
 
تأمین سرمایه در گردش دامداران و مرغداران
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی البرز گفت: در پی اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها، برای تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی، با پرداخت تسهیلات از تولیدکنندگان دام و طیور حمایت می‌شود.
 
آیا حشرات یک منبع پروتئین خوراکی با دوام برای حیوانات محسوب می شوند؟
حشرات در واقع یک جایگزین نهاده با پروتئین بالا محسوب می شوند چرا که تولید حشرات مقدار آب و زمین محدودی لازم دارد.
 
کمبود تخم‌مرغ در سوئد به‌دنبال افزایش قیمت خوراک طیور
افزایش هزینه خوراک دام در سوئد قیمت تولید تخم‌مرغ را برای تولیدکنندگان بالا برده و باعث کمبود این ماده غذایی اصلی برای مردم این کشور شده است.
 
رکورد تورم مواد غذایی در بازار جهانی شکسته شد
قیمت 15 ماده غذایی در جهان شامل چای، قهوه، ماهی، روغن پالم، روغن سویا، ذرت، برنج، گندم، موز، بادام‌زمینی، پرتقال، گوشت گوساله، گوشت مرغ، میگو و شکر در ماه آوریل 2022 فقط در یک ماه 13 درصد افزایش یافته است.
 
دزدیدن گلۀ دامی به ارزش 2.1 میلیون پوند
در سال 2021 میلادی، و در بحبوحۀ ترس از موج دزدی هایی که به دنبال افزایش قیمت های انگلستان به وجود آمد، گلۀ دامی به بهای 2.1 میلیون پوند دزدیده شد.
 
مسمومیت در طیور
مسمومیت در میان طیور از اتفاقات نادر و پیدا کردن منبع آن تقریباً مشکل است.
 
موجودی گاو گوشتی ایالات متحده 2 درصد کاهش یافت
بر طبق آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار کشاورزی امریکا موجودی گلۀ گاو گوشتی این کشور در یک سال گذشته کاهش داشته است.
 
یافته های جدید در باروری گاو شیری
محققین دامداری شیری شاید هنوز به نکته ای که بر روی تولید مثل و باروری گاو و متعاقباً بر روی سودآوری دامدار تأثیرگذار است پی نبرده اند.
 
نکات کلیدی برای مدیریت آب و خوراک در مرغداری گوشتی
مدیریت آب و خوراک، در عملکرد و بازدهی مرغ های گوشتی بسیار اهمیت دارد. خوراک کافی و مناسب برای جوجه ها مواد مغذی مورد نیاز آنها را تأمین و از نوک زنی ها ممانعت به عمل می آورد؛ ضمن آن که آب آشامیدنی کافی هم به مصرف خوراک و رشد خوب کمک می کند.
 
میزان مصرف گوشت مرغ و تخم مرغ در برزیل
برزیل از بزرگ ترین بازارهای صادرکنندۀ گوشت مرغ جهان محسوب می شود اما خود برزیلی ها چگونه مرغ و تخم و مرغ خود را تهیه و مصرف می کنند؟
 
استراحت بیشتر برای گاوهای خشک منجر به تولد گوساله های زندۀ بیشتر می شود!
زنده ماندنِ گوسالۀ تازه به دنیا آمده و یک زایمان موفق از اهداف اصلی بارداری گاو شیری محسوب می شود اما متاسفانه همیشه هم اینگونه پیش نمی رود.
 
تأثیر روغن های عصارۀ گیاهی بر روی بیماری کوکسیدیا
بیماری کوکسیدیوز از بیماری های شایع در میان گوساله های بین 3هفته تا یک سال است. این بیماری از انگل های تک یاختۀ Eimeria به وجود می آید و از تخم آنها در مدفوع حیوانات انتقال می یابد. گاهاً دیده می شود که از نگهداری گاوهای بالغ و گوساله ها با یکدیگر هم بیماری کوکسیدیوز شایع می شود.
 
بتائین طبیعی، یک مکمل مقوی در مرغداری
صنعت مرغداری جهان روز به روز از مصرف آنتی بیوتیک های محرک رشد و کوکسیدیواستات ها بیشتر دوری می کند و این بدین معناست که صنعت با چالش های جدیدی در رابطه با سلامت روده مواجه خواهد شد – به خصوص در شرایط استرس گرمایی!
 
جنگ روسیه و اوکراین و تأثیر آن بر روی کمبود احتمالی مواد غذایی و افزایش قیمت ها
طبق نظر تحلیلگران و کارشناسان، تنش به وجود آمده بین غول های جهانی محصولات کشاورزی روسیه و اوکراین احتمالاً موجب خواهد شد تا کشورهای وارد کنندۀ گندم، ذرت، و روغن آفتابگردان به دنبال جایگزین هایی برای آن ها باشند ضمن اینکه قیمت های جهانی این محصولات نیز تاکنون چندین برابر افزایش یافته است.
 
دانلود رایگان مجله WATTPoultry/AUGUST 2021
شما میتوانید مجله2021 WATTPoultry/AUGUST را به صورت رایگان دانلود نمایید.
 
آماده سازی مرغداری و نگهداری از طیور در هوای گرم
هوای گرم کم کم از راه می رسد و زمان آن است که مرغداری را برای راحتی و آسایش طیور در هوای گرم آماده سازیم. بدین منظور چک کردن چند مورد در مرغداری از اهم مسائل است.
 
کانادا؛ استفاده از پوست خرچنگ در جیرۀ غذایی طیور
صنعت غذای دریایی کانادا در مناطق نزدیک به اقیانوس اطلس نمی داند که چگونه می تواند از ضایعات و محصولات جانبی استفادۀ بهینه را ببرد. از سوی دیگر، صنعت مرغداری با بهای سنگین خوراک دست و پنجه نرم می کند. حال اگر راه حلی باشد که به نفع هر دو صنعت عمل کند چطور؟
 
قحطی جهانی در راه است، چینی ها نصف غلات دنیا را انبار کردند!
دولت چین بیش از نیمی از ذرت و سایر غلات جهان را ذخیره کرده است.
 
استفاده از سیستم ردیاب برای بررسی وضعیت طیور در هنگام حمل و نقل
دو سال تحقیق و پژوهش تیم کانادایی کارشناسان سلامت حیوانات در نهایت منجر به توسعۀ سیستم نظارتی الکترونیک با عنوان Transport Genie شده است؛ سیستمی که در هر لحظه قادر است وضعیت دام و طیور و هوای داخل ماشین حامل را نظارت کند.
 
رشد و توسعۀ واکسیناسیون
در این فصل از سال شیوع بیماری لارنگوتراکیت عفونی (تورم و عفونی شدن نای و حنجره) مسألۀ چالش برانگیز مرغداران گوشتی در کانادا محسوب می شود و کارشناسان معتقدند علت این امر وضعیت فعلی واکسیناسیون است.
 
اهمیت سلامت دام بر روی تولید مثل در گلۀ گاو شیری
تولید شیر یکی از مهم ترین بخش های صنعت کشاورزی جهان محسوب می شود. قریب به یک میلیارد انسان در دنیا در مزارع از طریق تولید شیر و فراورده های لبنی امرار معاش می کنند. تولیدات شیری و لبنی بخش مهم و ضروری صنعت غذایی محسوب می گردد و نقش مهمی در پیشرفت مناطق روستایی دارد.
 
کشف سویه جدید آنفلوآنزای فوق خطرناک در یک مرغداری فرانسوی
وزارت بهداشت فرانسه از کشف سویه جدید آنفلوآنزای خطرناک پرندگان در یک مرغداری واقع در شمال این کشور خبر داد.
 
شیوع آنفولانزای پرندگان در فرانسه
با افزایش شیوع آنفولانزای پرندگان در فرانسه، پرورش دهندگان طیور در این کشور مجبور به قرنطینه کردن پرندگان خود به منظور کاهش خطرات ناشی از آن شدند.
 
تهیۀ گاز طبیعی از فضولات طیور
کمپانی انرژی طبیعی bp تهیۀ گازهای طبیعی تجدیدپذیر را به تازگی به لیست وظایف خود افزوده – که همگی از فضولات طیور به دست خواهد آمد!
 
تغذیۀ جوجه های تازه متولد
در این مقاله در نظر داریم تا همه چیز را دربارۀ خوراک جوجۀ تازه متولد و این که چه نوع غذایی برای آنها مناسب است را بگوئیم.
 
ماشینی شدنِ صنعت فرآوری مرغداری
کم کردنِ دخالت انسان و کاهش نیروی کار، نیاز به ماشین های خودکارِ فراوری طیور را افزایش داده است. در آینده استفاده از هوش مصنوعی و ابزار رایانه ای در این صنعت با رشد بیشتری مواجه خواهد شد.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com