پیشنهاد استفاده از ظرفیت بین المللی بانکی برای ارز نهاده‌ها
سرپرست بانک کشاورزی با اشاره به پتانسیل ها و زیرساخت‌های این بانک در حوزه بین الملل، بر استفاده از این ظرفیت ها برای تامین منابع ارزی مورد نیاز نهاده های بخش کشاورزی تاکید کرد.
 
ادامه مشکلات مرغداران در تامین نهاده های خوراک دامی
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ ۲۲ هزار تومان کمتر از قیمت تمام شده است، گفت: ادامه روند فعلی تامین نهاده های دامی، تولید را با مشکل مواجه می کند.
 
تأمین سرمایه در گردش دامداران و مرغداران
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی البرز گفت: در پی اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها، برای تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی، با پرداخت تسهیلات از تولیدکنندگان دام و طیور حمایت می‌شود.
 
حذف ارز ترجیحی باعث ایجاد بازار رقابتی دام زنده و گوشت قرمز می‌شود
رییس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی باعث بازار رقابتی دام زنده و گوشت قرمز می‌شود، گفت: در پی این اقدام دولت، نرخ دام زنده و گوشت قرمز در فرایند عرضه و تقاضا واقعی خواهد شد.
 
حوزه کشاورزی و دامداری یزد می‌تواند الگوی دیگر استانها باشد
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: با فعالیت هایی که در حوزه کشاورزی و دامداری استان کویری یزد انجام می شود این خطه می تواند در این حوزه برای دیگر استانهای کشور الگو و نمونه باشد .
 
مشکلات زنبورداران کشور به بهانه روز جهانی زنبور
مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران با اشاره به ظرفیت های زنبورداری در کشور، به اهمیت رفع مشکلاتی که اکنون زنبورداران با آن درگیر هستند، تاکید کرد.
 
قیمت فعلی تخم مرغ برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد
رئیس اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: در هفت الی ۱۰ روز آینده با مازاد تخم مرغ در استان مواجه خواهیم شد که دولت باید این تخم مرغ‌ها را صادر کند.
 
کوبا نمی‌تواند غلات ایران را تامین کند
بازرس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور گفت: برای تامین نیاز غلات باید مراودات تجاری را با کشورهایی که جزو تامین‌کنندگان عمده و اصلی غلات در دنیا محسوب می‌شوند مانند برزیل، آرژانتین، آمریکا، استرالیا، کانادا، اروگوئه، آلمان و فرانسه را توسعه بدهیم.
 
قیمت گوشت قرمز به‌زودی به قبل بازمی‌گردد
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه گوشت قرمز پیش از این یارانه دریافت نمی‌کرد گفت: گوشت قرمز مشمول آزادسازی یارانه‌ها نمی‌شود بنابراین قیمت گوشت به‌زودی به قیمت‌های قبلی بازمی‌گردد.
 
شرکت پشتیبانی امور دام تخم مرغ مازاد را خریداری کند
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار گفت: اگر دولت اقدام سریع برای خرید و ذخیره سازی تخم مرغ مازاد نکند در ماه های آتی تولید به مشکل بر می‌خورد.
 
تولیدکنندگان دام سبک نیازمند حمایت دولت برای ادامه تولید هستند
مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک گفت: با توجه به افزایش قیمت برخی نهاده‌های دامی همچون جو، تولیدکنندگان دام سبک نیازمند حمایت دولتی برای ادامه حیات و تولید هستند.
 
یک شانه تخم‌مرغ ۷۶ هزار تومان
مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: روزانه بیش از 3 هزار و 200 تن تخم‌مرغ در کشور تولید می‌شود که این میزان از تولید نسبت به حجم مصرف در نیمه نخست سال ( با گرم شدن هوا) بالاتر است، هم اکنون روزانه بیش از 250 تن تخم‌مرغ مازاد داریم.
 
حذف ارز ترجیحی بهره وری در تولید را افزایش می دهد
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: ارز ترجیحی سبب می‌شود تا از هدررفت سرمایه‌های ملی جلوگیری شود و افزایش بهره وری در تولید را به دنبال خواهد داشت.
 
نهاد‌های مورد نیاز فعلی خود را با قیمت قبلی گرفته اید؛ مرغ را هم به قیمت قبلی بفروشید
مدیر عامل اتحادیه سراسری پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران گفت: با توجه به اینکه مرغدارانی که تا ۱۴ اردیبهشت ماه اقدام به جوجه ریزی کرده اند نهاده مورد نیاز خود را با قیمت قبل دریافت نموده اند به لیست غیر رسمی منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکنند.
 
حجم بی‌تدبیری‌ها برای دامداران از دولت گذشته تا الان ادامه دارد
نماینده مردم کاشمر،خلیل‌آباد ،بردسکن و کوهسرخ در مجلس مطرح کرد؛ ‏عدمِ برابری نهاده‌های دامی و قیمت تمام شده آن که گوشت و شیر باشد،کمر دامدار را می‌شکند.
 
نقش بانک کشاورزی در کنار گذاشتن ارز ترجیحی بسیار مهم است
وزیر جهاد کشاورزی گفت: نقش بانک کشاورزی در کنار گذاشتن ارز ترجیحی بسیار مهم است و ما تمام استان‌ها را رصد و ارزیابی خواهیم کرد.
 
احیای نژاد مرغ آرین یک سیاست برگشت به عقب است
رئیس هیئت فدراسیون طیور ایران معتقد است که سیاست احیای نژاد آرین یک سیاست برگشت به عقب است و ضرر و زیان بزرگی برای مملکت دارد.
 
10 درصد نهاده‌های خوراک دام و طیور در مسیر غیرواقعی توزیع می‌شود
معاون امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه پیش از راه‌اندازی سامانه بازارگاه، نظارت بر خوارک و دام طیور به اندازه کافی نبود، گفت: در حال حاضر نشتی خوراک دام و طیور به بازار آزاد 10 درصد است.
 
برند حلال ایران هنوز ناشناخته است
پژوهشگر حوزه برندسازی حلال گفت: کشور استرالیا با دریافت برند حلال از مالزی به کشورهای اسلامی گوشت صادر می‌کند اما برند حلال ایران هنوز در بسیاری از کشورها شناخته شده نیست.
 
ارز ترجیحی چه بر سر تولیدکننده که نیاورد
شیوه تخصیص ارز ترجیحی و ۴۲۰۰ تومانی یکی از چالش‌های اساسی کشور در سال‌های گذشته بوده، به طوری که دولت برای تأمین منابع ارز ۴۲۰۰ تومانی با دشواری‌هایی همچون پایه پولی و چاپ پول مواجه شده است.
 
کمبود ذرت و سویا در بازار آزاد
نایب رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: تفاوت فاحشی بین نرخ دولتی و آزاد سویا و ذرت وجود دارد از این‌رو این نگرانی احساس می‌شود در روزهای آینده در تامین ذرت و سویا با بحران مواجه شویم. قیمت ذرت در بازار آزاد کیلویی 9 تا 10 هزار تومان است و قیمت سویا نیز به کیلویی 12 هزار و 500 تومان رسیده است.
 
صادرات دام کماکان ممنوع است
مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات دام، پشتیبانی امور دام برای حمایت از تولیدکنندگان اقدام به خرید حمایتی کرده است.
 
دلال بازی شبکه توزیع اجازه کاهش قیمت تخم مرغ را نمی‌دهد
رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار گفت: اکنون هر شانه تخم مرغ درب واحدهای تولیدی زیر نرخ مصوب به فروش می رسد اما دلال بازی شبکه توزیع اجازه کاهش قیمت‌ها در بازار را نمی دهد.
 
کمتر از ۵ نفر بازار نهاده‌های دامی کشور را می چرخانند!
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون گفت: برخلاف اینکه در واردات نهاده‌های دامی ظاهراً ۹۵ شرکت فعالند اما انحصار بسیار پیچیده‌ای در این حوزه وجود دارد و دستگاه های ذی ربط باید به آن ورود کنند.
 
افزایش قیمت گوشت پس لرزه‌های برداشتن ارز ترجیحی است
یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه دامداری نیمه صنعتی در بهترین حالت ۳۰ درصد و دامداری‌های صنعتی ۷۰ درصد نهاده با ارز ترجیحی دریافت می‌کردند، گفت: بخشی از افزایش قیمت گوشت به مسئله حذف ارز ترجیحی برمی‌گردد.
 
گرسنگی، کیفیت گوشت دام ها را کاهش داده است
رییس شورای دام کشور از کاهش کیفیت گوشت دام ها در برخی از مناطق کشور به دلیل گرسنگی و عرضه دام های نارس خبر داد و گفت: خشکسالی موجب محدود شدن مراتع شده و نهاد های دام نیز بسیار گران است و دامدارن خوراک کافی برای تعلف دام ها ندارد، در نتیجه یا دام ها نارس عرضه می شوند یا لاغر هستند که بر افت کیفیت گوشت آن ها موثر است.
 
وزارت کشاورزی فشار بر دامداران را مضاعف کرده است
رئیس اتحادیه دام سبک: وزارت کشاورزی فشار بر دامداران را مضاعف کرده / ۱۰ درصد از نهاده مورد نیاز دامداران با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین شد
 
رکود در بازار گوشت قرمز
افزایش قیمت گوشت قرمز از اسفندماه تاکنون بازار این محصول پروتئینی را کم رونق کرده است؛ به طوری که بنا به گفته رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تقاضا برای گوشت قرمز کاهش یافته و بازار به شدت دچار رکود شده است.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com