رونق پرورش شترمرغ در گرو حمایت است
توسعه پرورش شتر مرغ در شهرستان کهگیلویه با اجرای طرح های حمایتی آغاز شده اما رونق آن در گرو تامین نهاده و حمایت تسهیلاتی است.
 
ما به دنبال کاهش هزینه تولید در کشور هستیم
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ضرورت دارد با افزایش ضریب مکانیزه کرد واحدهای تولید زیرمجموعه امور دامی آنها را به استاندارد روز جهانی نزدیک کرده و هزینه تولید را کاهش دهیم.
 
گوشت مورد نیاز بازار زنجان تامین شد
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: گوشت مرغ و گوشت قرمز مورد نیاز بازار زنجان تامین شده است و مشکل و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
 
مشکلات مرغداران در اسرع وقت مرتفع شود
نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حل مشکل مرغداران، گفت: برخی مشکلات مرغداران بر زمین مانده که عمده آن عدم هماهنگی بین اتحادیه‌ها و وزارت جهادکشاورزی است.
 
گزارشی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و آنگارا نداشتیم
رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: وضعیت مسوولان فنی حوزه دامپزشکی به دستور رئیس جمهوری به‌زودی ساماندهی می‌شود.
 
حذف واسطه‌ها برای عرضه گوشت در اولویت جهاد کشاورزی است
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: برنامه حذف واسطه‌ها برای عرضه گوشت از کشتارگاه تا مراکز عرضه بازار در اولویت این سازمان است.
 
فقط ۳.۵ درصد از واحدهای مرغداری بالای ۵۰ هزار قطعه ظرفیت دارند
معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در حال حاضر فقط ۳.۵ درصد از واحدهای مرغداری استان بالای ۵۰ هزار قطعه ظرفیت دارند.
 
۴۰۰ واحد مرغداری گلستان دوگانه سوز هستند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: از ۵۵۰ واحد مرغداری در گلستان که جوجه ریزی داشته اند، حدود ۴۰۰ واحد دوگانه سوز هستند.
 
حمایت وزارت جهاد کشاورزی از ایجاد زنجیره‌ها در حوزه طیور
وزیر جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی از ایجاد زنجیره‌ها در حوزه طیور حمایت می‌کند.
 
کسب درآمد دولت از محل واردات گوشت قرمز و مرغ
بر اساس ارقام آمده در جدول شمار ۵ مربوط به درآمدهای دولت، ۳۰۰ میلیارد ریال معادل ۳۰ میلیارد تومان برای عوارض حاصل از اخذ عوارض از واردات گوشت قرمز و مرغ در نظر گرفته شده است.
 
لزوم استفاده از خوراک آماده داخلی برای کاهش واردات نهاده های دامی
وزیر جهادکشاورزی گفت: اگر همه تولید کنندگان بخش دام و طیور از خوراک آماده استفاده کنند نیاز به واردات نهاده‌های دامی ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش می‌یابد.
 
40 درصد ظرفیت کارخانجات خوراک دام غیرفعال است
نشست خبری تشریح اهم فعالیتها و برنامه‌های اتحادیه کارخانجات خوراک دام و طیور با حضور ارسلان قاسمی رئیس کمیسون کشاورزی اتاق تعاون و مجید جعفری مدیرعامل اتحادیه کارخانجات خوراک دام برگزار شد
 
افزیش ۱۰۰ درصدی حذف گله های مرغ تخمگذار
رییس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن از افزایش ۱۰۰ درصدی حذف گله‌های مرغ تخمگذار نسبت به ماه گذشته خبر داد و گفت: اتحادیه مرکزی مرغداران میهن به نشانه اعتراض به سیاستگذاری‌ها و عملکرد وزارت جهاد کشاورزی از کمیته صادرات تخم مرغ خارج شد.
 
جمع آوری ۱۳ هزار تن مرغ مازاد نژاد آرین از بازار
مدیر عامل پشتیبانی امور دام کشور گفت: ظرف ۲۰ روزگذشته، ۱۳ هزار تن مرغ مازاد نژاد آرین از بازار جمع آوری شده است.
 
ماجرای توقف ترخیص 20 هزار تن ذرت غیراستاندارد چیست
ناظر گمرکات استان خوزستان در خصوص علت مرجوع شدن غلات در این گمرک توضیحاتی ارائه کرد.
 
کاهش وزنی واردات نهاده‌های دامی به ۲۶ درصد رسید
واردات نهاده های دامی تا پایان آذر ۱۴۰۱، ۹ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۴۲۶ تن بوده که درمقایسه با واردات ۱۳ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۹۹ تنی این کالا دردوره مشابه سال گذشته کاهش ۲۶ درصدی را نشان می دهد.
 
از این پس شرکت پشتیبانی امور دام کشور در خرید مازاد مرغ ورود نخواهد کرد
سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی که صبح امروز به منظور بازدید از طرح‌های بخش کشاورزی به استان گلستان سفر کرده است،افزود: هنوز هم استرس تولید در حوزه صنعت دام و طیور وجود دارد، مرغداران استان گلستان در شرایط سخت بازار با غیرت تولید را ادامه دادند که از این روحیه مقاوم تشکر می‌کنم.
 
مشکلی در تامین و توزیع تخم مرغ وجود ندارد
مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ماهانه حدود ۱۰۵ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود، گفت: مشکلی در تامین و توزیع تخم مرغ مورد نیاز مردم نداریم.
 
با گرانی دلار واردکنندگان نهاده‌های خوراک دام سفارش‌ها را باطل کردند
اسدالله نژاد دلیل نوسان در قیمت نهاده‌های تولید مرغ را در کنار تمامی مؤلفه‌ها، نوسانات در نرخ دلار عنوان کرد.
 
ایران یکی از 10 تولیدکننده برتر تخم مرغ در جهان
رئیس یکی از هیأت های مدیره اتحادیه مرغداران گفت: جزو 10 کشور برتر تولیدکننده تخم مرغ در جهان هستیم و یکی از ارزان‌ترین تخم مرغ‌های دنیا را هم تولید می‌کنیم ولی به خاطر دستورالعمل‌ها و موانع موجود، به تولید و صادرات آسیب وارد شده است.
 
سه دلیل وجود مازاد تولید
دبیر کانون مرغ گوشتی گفت: سه عامل جوجه ریزی زیاد، کاهش قدرت خرید مردم و موجودی مرغ های منجمد در شرکت پشتیبانی امور دام سبب شد تا امسال با مازاد تولید گوشت مرغ مواجه باشیم.
 
ضرر ۱۰ هزار تومانی مرغداران در هر کیلو تخم‌مرغ/ سهمیه‌بندی نهاده در بازارگاه
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: قیمت تمام شده هر کیلو تخم‌مرغ برای مرغداران ۴۹ هزار تومان است که در حال حاضر با ۱۰ هزار تومان کمتر آن را به بازار عرضه می‌کنند.
 
ضرورت گام برداشتن درزمینه صادرات مرغ
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به کیفیت مطلوب مرغ تولیدی استان، گام برداشتن در حوزه صادرات را از نیازهای اساسی برای توسعه این صنعت برشمرد.
 
بخش دام و طیور اصلی‌ترین بهره‌برداران طرح الگوی کشت
بخش دام و طیور کشور اصلی‌ترین بهره‌برداران طرح الگوی کشت برای تامین نیاز علوفه خواهد بود.
 
تصمیم دولت برای کاهش ۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی
قیمت مرغ که هفته گذشته تا هرکیلوگرم ۵۸ هزار تومان افزایش یافته و به قیمت مصوب ۶۳ هزار تومانی خود نزدیک شده بود دوباره کاهش یافت و در سطح خرده فروشی تا ۵۰ هزار تومان نیز به فروش می‌رسد.
 
موج دوم ارزانی گوشت مرغ در راه است؟
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت: با توجه به حجم جوجه‌ریزی در آبان‌ماه، حدود ۳۰ هزار تن مرغ مازاد مصرف کشور تولید شده است و دغدغه مرغداران این است که با توجه به ذخایر خانگی، در روزهای آینده با کاهش تقاضا در بازار مواجه شویم.
 
جوجه‌ریزی 20 میلیون قطعه کاهش یافت
دبیر انجمن صنفی جوجه‌های یک‌روزه گفت: با توجه به عدم اجرای طرح کارت پروتئین در کارگروه برنامه ریزی تولیدمصوب شد میزان جوجه ریزی که تا ۱۳۰ میلیون قطعه در ماه افزایش یافته به ۱۱۰ میلیون قطعه کاهش یابد.
 
قیمت فروش مرغ متناسب با هزینه ها نیست
تولیدکنندگان مرغ گوشتی گران بودن جوجه یک روزه در ابتدای فصل جوجه ریزی را یکی از دلایل به صرفه نبودن نرخ‌های فعلی می‌دانند.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com